Siyaset
03.07.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 03.07.2011-22:21

Alan’ın yerine çelengi saf tuttu

MHP İstanbul Milletvekili Alan’ın damadı emekli Albay Çetin’in cenaze töreni komuta kademesi ile MHP yöneticilerini buluşturdu

Sitene Ekle

MERİÇ TAFOLAR Ankara

MHP’den vekil seçilmesine rağmen tahliye edilmeyen Balyoz davası tutuklusu Engin Alan’ın damadı emekli Albay Yavuz Çetin’in Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine TSK’nın komuta kademesi eksiksiz katıldı. Alan, reddedileceği düşüncesiyle savcılıktan törene katılmak için izin istemedi. Ancak cenazede, üzerinde “Engin Alan” yazan bir çelenk Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’in emri doğrultusunda Çetin için tutulan safa dahil edildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de yer aldığı törende, Çetin’in annesi Melihat Çetin, torunlarının desteğiyle güçlükle ayakta durabilirken, Çetin’in feryatları komutanların eşlerini duygulandırdı.
Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde mide kanseri tedavisi gören Çetin, son olarak albay rütbesiyle Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev almıştı. 1962 doğumlu Çetin’in cenaze törenine Alan’ın eşi Nevin Alan, kızı Pelin Çetin, torunu Aytun Çetin ve Yavuz Çetin’in annesi Melihat Çetin ile aile yakınları katıldı.
Nevin Alan cenaze töreninde ailenin yakınlarına dağıtılan tanıtıcı kartlardan kendisi ve eşinin kartını birlikte göğsüne taktı. Alan’ın, hem kendini tanımlayan “kayınvalidesi” hem de eşi Engin Alan’ın takması gereken “kayınbabası” kartlarını takması dikkati çekti.

Komutanlar defnetti
Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Koşaner, eşi Nurdan Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu eşi Şule Ceylanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ise eşi İclal Aksay ile katıldı. Özellikle komutan eşlerinin Alan’ı teskin etmek için çaba gösterdikleri görüldü.
Törene ayrıca Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner ile Ankara Garnizonu’nda görevli çok sayıda subay ve astsubay ile Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile Susurluk hükümlüsü, emekli Yarbay Korkut Eken de katıldı.
Askeri törenin ardından naaş top arabasına konuldu. Burada son kez selamlanan cenaze, Gölbaşı Mezarlığı’nda defnedildi. Daha önce bu tür törenlerde defin alanına gitmeyen komuta kademesinin defin törenine katılması dikkat çekti.

Komuta kademesi tam kadro katıldı
Törene üzerinde “Engin Alan” yazılı bir çelenk de getirildi. Bu çelenk daha sonra Orgeneral Koşaner’in talimatı üzerine cenazenin hemen karşısında bölüme alınarak komutanlarla birlikte saf tuttu. Cenaze töreninin yapıldığı sırada anne Melihat Çetin güçlükle ayakta durabildi. Törende Engin Alan’ın eşi Nevin Alan, kızı Pelin Çetin ve Torunu Aytun Çetin’in güçlükle ayakta durduğu görüldü.  


Bilgi YarışmasıRus halkının üçgen şekilli, 3 teli bulunan ulusal çalgısı hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Flöre" terimi hangi spor dalına aittir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX