Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.
Alanyaspor-Fenerbahçe maçının ardından spor yazarlarının görüşleri

Alanyaspor-Fenerbahçe maçının ardından spor yazarlarının görüşleri

Fener'den kötüsü yok - Ömer Üründül (Sabah)

Dün gece Fenerbahçe gibi büyük bir kulüp adına futbol açısından gerçekten çok üzücü bir 90 dakika izledik. Mükemmele yakın bir futbol oynayan ve rakibini perişan eden Alanyaspor, eğer rekor sayıdaki pozisyonları değerlendirse, Fenerbahçe tarihinin en ağır yenilgisini alırdı. Yalnız Cisse gibi bir golcünün kaçırdığı 5 net gol pozisyonu var. Bu herhalde Fenerbahçe'nin saha içi görüntüsü için önemli bir örnektir.
Fenerbahçe, 90 dakika boyuncu topa hiç sahip olamadı. Saha içi organizasyonu sıfıra yakındı. Takım savunması ise adeta felçti. Rakip ikinci bölgeyi sürekli istediği gibi geçiyor, üçüncü bölgede de her an gole yakın girişimler yapıyordu. Eğer bu maç rekor bir skorla Fenerbahçe aleyhine bitmediyse bunun iki nedeni vardı... Biri başta Cisse olmak üzere Alanyasporlu futbolcuların son vuruşlardaki beceriksizlikleri ve de Harun'un kalesinde devleşmesiydi.
Ersun Yanal'ın yaptığı değişiklikten de hiçbir şey anlamadım. İsmail'i çıkardı, Dirar'ı sol beke çekti, Ayew'i de kenara aldı. Dirar'ı Galatasaray maçında mecburiyetten ikinci yarıda sol bek oynatmıştı ama Dirar kesinlikle sol bek özelliklerine sahip değil. Fenerbahçe'nin ne kadar olumsuz bir görüntüde olduğuna bir tane örnek vereyim: Kendisine iyi bakmadığı için kadro dışı bırakılan ve Alanya'ya kiralık olarak verilen Ozan Tufan dün gece Fenerbahçe orta sahasındaki Tolgay, Mehmet Topal, Eljif ve sonradan giren Zajc'ın hepsinden iki kat daha iyi oynadı. Benim bir iddiam daha var: Son sıradaki Akhisar dahil ligin organizasyon açısından en kötü takımı Fenerbahçe... Herhalde bu iş boş beyanatlarla olmuyor, Ersun Yanal'ın da kendisini ciddi biçimde gözden geçirmesi lazım.

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.

İzlenme: 103.250