GündemRSS
16.05.2013 - 22:13 | Son Güncelleme: 17.05.2013-10:09

ALES 2013 soru ve cevapları açıklandı ösym ales

ALES 2013 soru ve cevapları açıklandı.ALES 2013 soru ve cevapları 15 mayısda açıklandı.ALES 2013 soru ve cevapları sitemizde.ALES 2013 soru ve cevapları işte sizlerle.

Sitene Ekle
ALES 2013 soru ve cevapları açıklandı ösym ales

ALES 2013 soru ve cevapları açıklandı.ALES 2013 soru ve cevapları 15 mayısda açıklandı.ALES 2013 soru ve cevapları sitemizde.ALES 2013 soru ve cevapları işte sizlerle.

ALES SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA

12 Mayıs 2013 günü 2013 ALES ilkbahar dönemi sınavı yapıldı. İlkbahar dönemi ALES soruları cevapları ösym 'den bekleniyor.
 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM ), 81 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek'te gerçekleştirilecek ilkbahar dönemi sınavı, 9.30'da başlayacak ve 180 dakika sürecek.
 
Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolara naklen atanmak ve lisansüstü eğitimi programlarında öğrenim görmek isteyenlerin ALES 'e girmesi gerekiyor.
 
Yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek adayların seçiminde de bu sınavın sonuçları kullanılacak.
 
Adayların, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce sınava girecekleri yerde olmaları gerekiyor.
 
Giriş belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktısı, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgeleriyle sınava gelecek adayların, giriş belgelerinin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret yer almayacak.
 
Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er veya erbaşlarla askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (muvazzaf askerler için geçerli değil), Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe veya mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek ancak sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi belgeler sınava giriş için geçerli belge sayılmayacak.
 
Söz konusu belgeleri yanında bulundurmayan aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak, alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Günün İş Fırsatları
Tüm İlanlar desteği ile
Annenizin erkek kardeşine ne dersiniz?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.