Gündem
10.11.2017 - 13:38 | Son Güncelleme: 11.11.2017-11:26

ALES sınav giriş yerleri belli oldu! Sınav giriş yeri sorgulama...

ALES Sonbahar Dönemi sınavı 19 Kasım 2017'de yapılacak. ALES sınavına sayılı günler kaldı. Sınava girecek olan adaylar sınav yerlerini sorguluyorlar. 2017 ALES güz dönemi sınav yerleri ÖSYM'nin resmi sitesinde açıklandı.

Sitene Ekle

2017 ALES Sonbahar dönemi sınavı 19 Kasım 2017'de yapılacak. 19 Kasım'da yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi giriş sınavın giriş yerleri ise ÖSYM tarafından açıklandı. 

ALES SINAV GİRİŞ YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar 2017 ALES güz dönemi sınav giriş yerlerini  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C kimlik numarası ve şifre ile sınav giriş yerlerini öğrenebilecekler.  

ALES SINAV GİRİŞ YERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM'DEN ALES UYARISI

Saat 10:00'dan önce sınav binasına giriş yapılacak olup bu süreden sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaklardır.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ OLACAK?

Yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl geçerli olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı’nın (ALES) sonuçları, söz konusu yönetmelik değişikliğiyle, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak. Ayrıca, yönetmeliğe eklenen geçici madde ile daha önce yapılan ALES sonuçları da açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli sayılacak.


Bilgi YarışmasıHangisi yönetmenliğini ve senaristliğini Tolga Örnek'in, müziğini Demir Demirkan'ın yaptığı Türk belgeselidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi İstanbul'un eski isimlerinden birisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX