03.06.2011 02:30 | Son Güncelleme:
ERZİNCAN DHA

Alevi kardeşimiz genel başkan oldu diye rahatsız

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Alevi kardeşlerimizden birisi bir partinin genel başkanı olmuş. ’Nasıl olur’ diyen Sayın Erdoğan rahatsızlık duyuyor” dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP lideri olmasından rahatsız olduğunu belirtereki, “Sayın Erdoğan’ın zapturapt altına alınması lazım. Gidişat hayırlı değil” dedi.  Erzincan Cumhuriyet Meydanında 5 bin kişiye seslenen Bahçeli, şunları söyledi:
“İki dönem oy vererek bugünkü iktidarın hükümette kalmasına sebep olan başta AKP’li vatandaşlara da sesleniyorum. Üçüncü dönem iktidarı sayın Erdoğan’a vermeyin. Gelişmeler karşısında vebaline ortak olmak durumunda kalırsınız. Ülke iyi gitmiyor ve nazik bir yol ayrımında. Bir kardeş kavgasının işaretleri görünüyor. Etnik temelde bölücülük kışkırtılıyor, inanç temelinde ayrımcılık yapılıyor. Alevi kardeşlerimizden birisi bir partinin genel başkanı olmuş. ’Nasıl olur’ diyen sayın Erdoğan rahatsızlık duyuyor. Siz Sünni-Alevi vatandaşlarımızın arasına bir kargaşa sokarsanız bu ülke yaşanmaz. Bu iktidarı hırs bürümüş. ”
Türkiye’de ’100 sorun, 100 çözüm’le toparlanma ve onarım hükümetini kurmaya hazır olduklarına dikkati çeken Bahçeli, iktidara geldiklerinde ilk olarak yoksullukla, işsizlikle mücadeleye öncelik vereceklerini, her türlü asayişsizlik, terörle mücadele kararlılığı göstereceklerini anlattı.  Bahçeli, “8 yıla yaklaşan iktidarında AKP’nin yeni zenginleri türedi” dedi. Başbakan Erdoğan’ın kimyası ve ruhi dengesinin bozulduğunu ileri süren Bahçeli, Bozkurt’un nefesinin başbakanın ensesinde olduğunu söyledi.

‘Lale Devri yaşanıyor’
Erzurum İstasyon Meydanı’nda da 10 bin kişiye seslenen Bahçeli, “Osmanlının yıkılışından önceki Lale Devri’ne benzer bir tantana, bir zenginlik başını almış gidiyor. Nereden geldiklerini unutmuş bir lokma hırkadan bahsedenler, at arabası olmayanlar jiplerle gezer hale gelmiş. Bir lale ve sülale devri yaşanıyor. Çocukların kimisi yumurta, kimisi mısır, kimisi gemi ticaretiyle meşgul” diye konuştu.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerSünni