Aleyna Tilki iş çıkışı Kuzey Kutbu'na gitmeyi tatilden saymadı

Geçtiğimiz günlerde bir fotoğraf çekimi sonrası önce Norveç'in başkenti Oslo'ya, oradan da kutup kaşiflerinin son durağı olan Svalbard'a giden Aleyna Tilki, bu ufak ve ani gelişen kaçamağıyla ilgili detayları anlattı. "Aslında tatil değildi, gidip görmek istedim oraları. Eksi 27 derecede kaldım, 3 kaza geçirdim. Gerçekten çok zordu" diyen şarkıcı, bu kaçamağı 'tatil' olarak tanımlamadı.

Aleyna Tilki iş çıkışı Kuzey Kutbu'na gitmeyi tatilden saymadı

"Mesai saatlerinde tatil kullanmıyorum"

"Mesai saatlerinde tatil kullanmıyorum"

Bir çekim için Berlin'e giden Aleyna Tilki iş çıkışı Oslo ve Svalbard'a uğradı. Fakat ona göre bu bir tatil değildi. Sadece Berlin'deki işine gitmişken oraları da görmek istedi. Bir arkadaşa bakıp çıkmak gibi, kapıdan uğramak gibi... Katiyen 'tatil' değil.

Aleyna Tilki'nin lügatında tatil demek planlı, programlı ve uzun bir seyahat anlamına geliyor olsa gerek. Ufak tefek kaçamakları, iş dolayısıyla uğramaları tatilden saymıyor. Buna iş ahlakı mı yoksa tatil prensibi mi demeliyiz acaba?

İş çıkışı takılmak

İş çıkışı takılmak

Aleyna Tilki'nin iş çıkışı bir koşu Kuzey topraklarına uğradığı macerasındaki detayları "Üç kere kaza atlattım. Kar kızağı ile 3 kere kaza yaptım, hatta bir tanesinde baya zor zamanlar geçirdim ama kurtuldum" cümleleriyle anlattı.

Görüldüğü üzere bu kesinlikle bir tatil değil, iş çıkışı takılması. Hatta Aleyna Tilki'nin yaptığı şey kayak bile değil. Gidip oraları görmüşken şu alete bir bineyim, bakalım neler olacak demiş sadece.

Hangimiz iş çıkışı kar kızağına binip 3 defa kaza yapmıyoruz ki?

Tatil yapmak ayıp mı?

Tatil yapmak ayıp mı?

Aleyna Tilki'nin yaptığı basbayağı tatil yahu! Hem de çok güzel bir kış tatili... Kuzey ışıklarının en güzel göründüğü yerlerden Oslo ve daha ötesinde yaşamın olmadığı Svalbard... 

Kendisinin ABD'de müzik dersleri aldığını, genç yaşına rağmen yoğun bir tempoda sahnye çıkıp albüm hazırladığını biliyoruz. Yaptığı işin negatif yanlarına rağmen, getirilerinden biri de istediği zaman, istediği yere tatile gidebilecek imkanlara sahip olması.

Sabah iş için Berlin'e gidip, gitmişken de bir Oslo'ya, bir Svalbard'a uğrayıp; akşamı da Kanada'da bir buz hokeyi maçında bitirebilir.

3 kez kızak kazası yaptığını anlatıp, "Aslında tatil değildi" demesi, galiba ne yapsa konuşulmasının onda yarattığı bir savunma mekanizması.

Bu makaleye ifade bırak