31.12.2017 15:05 | Son Güncelleme:

Aleyna Tilki kimdir?

Aleyna Tilki kimdir? Başarılı şarkılarıyla kısa sürede popüler olan Aleyna Tilki büyük bir hayran kitlesine sahip. Sevenleri tarafından hayatı merak edilen Aleyna Tilki kaç yaşında? Nereli? İşte Aleyna Tilki hakkında merak edilenler...

Başarılı şarkıcı Aleyna Tilki, gerek konserleri, gerekse renkli kişiliğiyle ön plandaki yerini tutuyor. Şarkılarının dilden dile yayılmasıyla daha da güçlenen Aleyna Tilki kimdir? İşte cevabı...

ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

Aleyna Tilki (d. 28 Mart 2000, Konya), Türk şarkıcı. Ağustos 2016'da "Cevapsız Çınlama" single'ı ile Türkiye'de ses getiren bir çıkış yakalayarak tanındı.

Hayatı ve kariyeri

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000'de Of, Trabzonlu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya'da dünyaya geldi. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla ilk kez televizyonlarda görüldü. Ağustos 2016'da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman'ın "Cevapsız Çınlama" adlı single'ında vokal olarak yer aldı. Single'ın YouTube'da yayınlanan klibi 2016'da Türkiye'de en çok izlenen video klip oldu ve bir yıl içinde 300 milyondan fazla izlendi. Böylece en çok izlenen Türkçe şarkı klibi unvanını yakaladı. Şarkı ise MusicTopTR Resmî Listesi'nda 2 numaraya kadar yükseldi. Tilki, Temmuz 2017'de ilk solo single'ı "Sen Olsan Bari"yi yayımladı ve Türkiye'de aynı listede 1 numara oldu.

Çıkışının ilk aylarında içkili mekânlarda sahne alması, reşit olmadığı gerekçesiyle 65. Türkiye Hükûmetinin tepkisini çekti. Kasım 2016'daki bir konseri sırasında mekâna iki el yapımı ses bombası atıldı.

Single'lar

"Cevapsız Çınlama" (2016) - Türkiye'de 
"Sen Olsan Bari" (2017) - Türkiye'de 

Ödülleri ve adaylıkları

2016    Radyo Aydın Müzik Ödülleri    Yılın Düeti    "Cevapsız Çınlama"    Kazandı  
2017    Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan    Aleyna Tilki    Adaylık    
En İyi Klip    "Sen Olsan Bari"    Adaylık
Yılın Şarkısı    Adaylık
 

 

Bu habere ifade bırak
  • 3Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy4