Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.
Ali Koç'un açıklamalarının ardından spor yazarlarının değerlendirmeleri

Ali Koç'un açıklamalarının ardından spor yazarlarının değerlendirmeleri

Koç’tan olay açıklamalar - Bilal Meşe (Milliyet)

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, son günlerde kamuoyundan tartışılan birçok konuya açıklık getirdi. Yönetim kararıyla üç antrenörün işine son verilmesinin yanı sıra üç futbolcunun kadro dışı bırakılma nedenlerini bir bir sıraladı.

Başkan Koç, devre arasına kadar Cocu ile yola devam edeceklerini vurguladı. Üç antrenör konusundaki perde arkasında yaşananları tek tek sıralayan Koç’un söylemlerini dinlerken ağzımız bir karış açık kaldı.

Fenerbahçe bir değişim yaşanıyor, radikal kararlar alınıyor, olabilir. Ancak yaşanan olaylar, inanılır gibi değil. Özellikle üç antrenörün, “Beşiktaş bizi yenecek ve hocanın cenazesini halıya saracağız” sözlerine ne demeli? Hele hele içerdeki takım bilgilerinin dışarıya sızdırılması skandal niteliğindedir! Başkan Koç, kaptan Volkan Demirel’in Cocu’nun yardımcısı Erwin Koeman’ın üzerine yürüdüğünü, yönetim kurulu toplantısında ise sesini yükselterek kendisine saygısızlık yaptığını vurguladı.

Görüyoruz ki, ligde müthiş bir düşüş yaşayan Fenerbahçe’de takımdaşlığın yerinde yeller esiyor! Başkan Koç’un tartışılan kararlara açıklık getirmesi çok doğru bir yöntemdir. En azından kamuoyunu ikna etme adına büyük bir adımdır. Demek ki, başkan kanadında bıçak kemiğe dayanmış, bir milim taviz vereceğe de benzemiyor.

Aklıselim, vefalı taraftarın bu sese duyarlı olacaklarını düşünüyorum. Taraftarlık, zor günde ortaya çıkar.

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.

İzlenme: 121.917