Milliyet Tatil

12.01.2018 - 16:07 | Son Güncelleme: 12.01.2018-16:14

Alman turistler Türkiye'ye dönüyor

Almanya'nın önde gelen tur operatörlerinden yapılan açıklamada, turizm sezonu başlangıcında Türkiye'de tatil amacıyla yapılan rezervasyonlarda geçen yıla göre yüzde 70 artış yaşandığı ve bu ülkenin bir kez daha Alman turistlerin gözdesi haline geldiği belirtildi.

Sitene Ekle

Alman tur operatörlerinin de buna göre hazırlanarak Mayıs ve Ekim ayları arasında  sadece Antalya'ya yapılacak seferlerde yolcu kapasitesini 100 bin kişi daha  artıracağı ifade edilen açıklamada, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Leipzig, Düsseldorf, Köln, Nürnberg, Münih ve Stuttgart kentlerinden Türkiye'ye daha fazla  sefer düzenleneceği kaydedildi. 

  

Tunus'a gitmeyi planlayan Alman turistlerin oranının yüzde 125, Mısır  için rezervasyon yapan Almanların oranının da yüzde 58 arttığına işaret edilen açıklamada, Alman turistlerin Uzak Doğu ülkeleri tercihlerinde de Tayland, Jamaika ve Maldiv adalarının başı çektiği belirtildi. 

 


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX