Dünya
02.10.2017 - 20:36 | Son Güncelleme: 02.10.2017-23:19

Almanya'da 250 kilo bomba bulundu! 10 bin kişi tahliye ediliyor

Berlin'de inşaat çalışmaları sırasında 2. Dünya Savaşı'ndan kalma 250 kilogram bomba bulundu. Bombanın  etkisiz hale getirilmesi için 10 bin kişi bölgeden tahliye edilecek.

Sitene Ekle

AA

Almanya’nın başkenti Berlin’de, eski bir tren  istasyonunda yürütülen inşaat çalışmaları sırasında 2. Dünya Savaşı’ndan kalma  250 kilogram bomba bulundu. 

Berlin polisinden yapılan açıklamada, eski bir tren istasyonundaki  inşaat çalışmaları sırasında 2. Dünya Savaşı’ndan kalma 250 kilogram bomba  bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, bombanın etkisiz hale getirilmesi için bombanın bulunduğu  yerin 500 metre çevresinde yaşayan 10 bin kişinin bölgeden tahliye edileceği  bildirildi.

Sokak ve caddelerin trafiğe kapatılması çalışmalarının tamamlandığı ve  insanların tahliye işlemine başlandığı ifade edilen açıklamada, tahliye  işleminden etkilenenlerin Tempelhof-Schöneberg ilçesinin belediye binasında  kalabileceği kaydedildi.

Almanya’da en son eylül başında  Frankfurt kentinde 2. Dünya  Savaşı’ndan kalma bir bombanın bulunmasının ardından 60 binin üzerinde kişi  tahliye edilmişti.


Etiketler: bomba, Berlin, Almanya, Frankfurt
Bilgi YarışmasıÜlkemizde en çok ölümle sonuçlanan kaza çeşidi hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Bulgaristan'ın kuzey komşusu hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.