Sevda SERBEST

Bu yıl Kampüste Caz  etkinliği ile Anadolu'nun kampüsleri büyüleyen değerli seslerden biri de Alp Ersönmez.

Türkiye’nin en güzel ve en sanatsever şehirlerinden biri olan Eskişehir, 24 Ekim akşamı, Anadolu Üniversitesi kampüsünde Alp Ersönmez ‘i ağırladı. Eşsiz tınılarıyla ve ayakta alkışlanan performansı ile Alp Ersönmez üniversite gençliğini büyülerken, her yaştan sanatsevere de çok keyifli bir akşam yaşattı.


Alp Ersönmez sahnede, terör ve doğal afetlerin yaşanmadığı bir hayata duyduğu özlemden bahsederken, Kampüste Caz’ın Van durağındaki konserinin de bu nedenle iptal olduğunu açıkladı.Ayrıca Eskişehir ve Ankara konserlerini de depremzedelere armağan etti. Grup arkadaşlarıyla samimi iletişimi gözlerden kaçmayan Ersönmez’in geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Steve Jobs’a  gönderdiği selam da dikkatlerden kaçmadı.


Müziğe Eskişehir’de başlayan Alp Ersönmez, Eskişehir’in ve Anadolu Üniversitesi’nin  kendisinde için çok önemli bir yeri olduğunu söylerken, caz severleri kimi zaman dansa kimi zaman ise derin bir hüzne boğan melodileriyle büyük alkış topladı. Grup arkadaşlarıyla yaptığı ikili soloları çok beğenilen Ersönmez, Kampüste Caz’ın bir sonraki durağı olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi için yola çıkmadan önce gençler için albümlerini imzaladı.

Kampüste Caz yola devam ediyor!


Pozitif’in organizasyonu ile gerçekleştirilen 21. Akbank Caz Festivali Kampüste Caz etkinliği ile Anadolu’yu çok değerli sanatçılar ile dolaşmaya devam ediyor. İşte Eskişehir sonrası Kampüste Caz’ın durakları… Kaçırmamanız dileğiyle…

21. AKBANK CAZ FESTİVALİ “KAMPÜSTE CAZ” KONSER PROGRAMI:

• 26 Ekim 2011, Çarşamba 
Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon), saat: 20.00- Alp Ersönmez
 
• 27 Ekim 2011, Perşembe 

Erzurum Atatürk Üniversitesi (Erzurum), saat: 20.00- Alp Ersönmez

• 28 Ekim 2011, Cuma   
Van 100. Yıl Üniversitesi (Van), saat: 20.00- Alp Ersönmez
 
• 31 Ekim 2011, Pazartesi  
Adana Çukurova Üniversitesi (Adana), saat: 20.00- Alp Ersönmez 
 
• 1 Kasım 2011, Salı  
Kayseri Erciyes Üniversitesi (Kayseri), saat: 20.00 - Alp Ersönmez

• 2 Kasım 2011, Çarşamba  
Konya Selçuk Üniversitesi (Konya), saat: 20.00- Alp Ersönmez

• 3 Kasım 2011, Perşembe  
 Bursa Uludağ Üniversitesi (Bursa), saat: 20.00- Alp Ersönmez


*Bilet fiyatı 10 TL’dir.