Alternatif Tıp

Genital uçuğa iyi gelen doğal yöntemlerCinsel yolla bulaşan bir hastalık olan genital uçuk, tedavisi olmayan bir hastalıktır. Ancak evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler genital uçuk semptomlarını hafifletebilir.
Mürver şurubu ile gribi hayatınızdan atınDüzenli olarak tüketilen mürver şurubu ile, grip ve soğuk algınlığı gibi bulaşıcı hastalıkları hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz.
Öfkenizi yenmenizin yolu bu besinlerden geçiyor!Uzmanlar, öfkenizi besinlerle yenmenin mümkün olduğunu ve bazı besinlerin daha esnek hissetmenizi sağlayacağını belirtiyor.
İncir kürü ile antibiyotiklere veda edin!Vücudunuzdaki bakterilerden kurtulmanızı sağlayacak olağanüstü incir kürü…
Propolisin faydaları ve kullanımıMantar, virüs ve bakterilerle aynı anda savaşan tek ürün olan propolisin faydaları saymakla bitmiyor. Peki propolis nasıl kullanılır?
Burun tıkanıklığına çözümÖzellikle kış mevsiminde ortaya çıkan hastalıklarla birlikte burun tıkanıklığı da ciddi bir sorun olur. Peki, burun tıkanıklığına çözüm var mı? Doğal yöntemler burun tıkanıklığına çözüm olur mu? İşte bu soruların cevabı için en doğal en kolay ve en etkili burun tıkanıklığına çözümler' haberi hazırladık.
Bağışıklık sistemini güçlendiren 5 süper besin!Uzmanlar, doğru besinler doğru zamanda tüketildiğinde bağışıklık sisteminin güçlenebileceğini belirtiyor.
Ilık su içmenin faydalarıGüne bir bardak ılık suyla başlamanın ve yine günü bir bardak ılık suyla bitirmenin sağlığa inanılmaz faydaları var. İşte ılık su içmenin sağlığa faydalarından birkaçı...
Bitkiseldir hiçbir zararı olmaz demeyin!Kimyasallar olarak nitelendirip kullanmaya yanaşmadığınız ilaçların yerine tercih ettiğiniz bitkisel ürünlerin sağlığınızı önemli derecede tehlikeye attığını biliyor muydunuz?
Göz renginin değişmesine neden olan besin kaynakları2 ay içerisinde çeşitli yiyecek ve içeceklerle göz rengini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz?
Eklem ağrısı ve mafsal iltihabına iyi gelen baharatlarYemeklerinizi ve içeceklerinizi tatlandırmak için kullandığınız bazı baharatlar ve onlardan elde edilen yağlar eklem ağrısı ve mafsal iltihabını hafifletmeye yardımcı olabilir.
Böbrek üstü bezlerini çalıştıran karışımSaçlarınız dökülüyorsa, tırnaklarınız kolayca kırılıyorsa ve geceleri kaliteli uyku uyuyamıyorsanız sebebi böbrek üstü bezlerinin çalışmaması olabilir. Brezilya cevizi ile hazırlanan doğal karışımla böbrek üstü bezlerini çalıştırabilirsiniz.
Meme kanserini önleyen baharatYapılan araştırmalar, kapsaisin içeren baharatların meme kanserinin büyümesine ve yayılmasına engel olduğunu ortaya koydu.
Alternatif fizik tedavi yöntemleri bel ağrıları için çareBel ağrısı yetişkinlerin çoğunda görülen ve hayatı olumsuz etkileyen hastalıklardan biridir. Bunun için alternatif fizik tedavi yöntemleri etkili bir çözüm sunuyor...
Hemoroide iyi gelen bitki KarahalileHistoloji ve Embriyoloji uzmanı Dr. Ömer Coşkun, "Hemoroide karşı Karahalile bitkisini tüketin" önerisinde bulundu. Karahalile nasıl tüketilir?
Kadınlara özel civanperçemi çayı faydalarıCivanperçemi çayı, özellikle kadınların adet dönemleri başlangıcında ve süresince oldukça faydalı bir içecek haline geldi.
Doğal Akciğer temizleme kürü tarifiDoğal yöntemlerle hazırlanan kolay, pratik ve sağlıklı akciğer temizleme kürü tarifi
Ayak detoksu ile vücudunuzdaki toksinlerden kurtulunAyak detoksu ile vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?
Keçiboynuzu özü faydalarıKeçiboynuzunun faydaları artık herkes tarafından bilinen bir gerçek ancak keçiboynuzu özü ise yeni yeni keşfedilmeye başlanan bir gıda. Keçiboynuzu özü kokusu ve tadıyla eşsiz bir lezzet olmanın yanı sıra birçok hastalık tedavisi içinde yararlı. İşte keçiboynuzu özünün faydaları…
Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?Kışın gelmesiyle grip nezle sezonu da burun tıkanıklığı ile birlikte açıldı. Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı nasıl çözülür? Burun tıkanıklığına iyi gelen doğal çözümler nelerdir? Tüm bunları sizin için derledik…
Kabuğu meyvesinden daha faydalıNar, sağlığa sayısız faydasıyla bilinen mucizevi bir meyvedir. Yıllardır sağlıklı bir yaşam sürmek ve hastalıklara çare olması için nar meyvesi tüketilmektedir. Peki, narın meyvesi kadar kabuğunun da faydalı olduğunu biliyor muydunuz?
Boğaz ağrısına evde çözümKışın artan boğaz ağrıları, tedavi edilmediğinde ciddi enfeksiyonlara dönüşebiliyor. Alınacak bir takım önlemlerle boğaz ağrısından kurtulmanız artık çok kolay.
Kansızlığa iyi gelen bitkisel önerilerDemir eksikliği ile baş gösteren anemi rahatsızlığını doğal yoldan çözmek mümkün.
Fesleğen nelere iyi gelir?Histoloji ve Embriyoloji uzmanı Dr. Ömer Coşkun, fesleğen bitkisinin, birçok hastalıkla savaşta doğal destek sağlayan, besin değeri çok yüksek bir bitki olduğunu söyledi.