13.07.2018 13:40 | Son Güncelleme:
milliyet.com.tr

Altı bezli 'bebek Trump'ın gölgesinde zirve!

ABD Başkanı'nın İngiltere ziyaretinde çalkantılar durulmuyor. Protestocuların gökyüzüne bıraktığı dev balon Londra semalarında süzülürken, Trump birbiriyle çelişen açıklamalar yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın NATO zirvesinden sonra geldiği İngiltere ayakta. Londra'da ağırlanmayan Trump için başkentte dev gösteriler var.

Altı bezli 'Bebek Trump' balonu, bugün Parlamento meydanından yüzlerce göstericinin katılımıyla gökyüzüne bırakıldı. Altı metrelik dev balon, halihazırda Londra semalarında süzülüyor.

İngiliz basınına protestolar nedeniyle rahatsız olduğunu söyleyen Trump ise, bugün Başbakan Theresa May ile bir kez daha buluştu. Buckinghamshire'daki buluşmada, May konuğunu kapıda karşıladı.

Dün bulvar gazetesi The Sun'a verdiği röportajda Brexit yol haritasının İngiltere-ABD arasındaki serbest ticaret anlaşmasını bitirebileceğini söyleyen Trump, iki ülkede de depreme yol açmış durumda.

ABD lideri, bugün ise İngiltere ile çok güçlü ilişkileri bulunduğunu, May'le görüşmesinde ekonomik ve ticari ilişkilerin konuşulacağını aktardı.

Reuters haber ajansına göre ise, Trump dün akşam gerçekleşen yemek boyunca May'le hiçbir şekilde iyi ilişkiler geliştiremediklerini söyledi.

Cuma günü May ve Trump, İngiliz ve Amerikan özel güçlerinin düzenleyeceği bir terörle mücadele tatbikatını izleyecek. Daha sonra ikili Buckinghamshire'daki başbakanlık konutu Chequers'te dışişleri bakanıyla buluşacak.

Trump ve eşi Melania daha sonra Windsor'a gidip kraliçeyle görüşecek. Bunun ardından çift Trump'ın İskoçya'daki golf tesisinde haftasonunu geçirecek.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy2