Altınordu'dan flaş Salih Mertan kararı

İzmir temsilcisi, Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki merkez binaya geçen hafta vefat eden Dr. Salih Mertan'ın ismini verecek.

İZMİR (İHA)
21 Kasım 2018 - 11:19 | Son Güncelleme: 21.11.2018 - 11:22 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » 1.Lig » Altınordu'dan flaş Salih Mertan kararı
Altınordu, ülkemizin en modern öz kaynak tesislerinden biri olan Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki ana binaya, geçtiğimiz hafta aramızdan ayrılan Dr. Salih Mertan’ın ismini verme kararı aldı.
 
Mertan’ın cenaze töreninde “Salih ağabeyi unutmayacağız” diyerek çocuklarla birlikte söz veren Başkan Seyit Mehmet Özkan, isim töreninin önümüzdeki günlerde düzenleneceğini açıkladı. Tesislerin kalbi niteliğindeki binada, Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) idari ve teknik kadrolarının ofisleri, lojman, yemekhane ve hobi odası gibi bölümler yer alıyor. 
 
Efsanelere büyük vefa 
 
Metin Oktay Yerleşkesi’nde Türk futboluna yıllarca emek veren Hasan Doğan, Şenes Erzik, Gündüz Tekin Onay, Serpil Hamdi Tüzün, Doğan Emültay, Ahmet Güvener, Tarık Gencay, Gode Cengiz ve Mustafa Balöz’ün isimlerinin saha ve binalarda yaşatıldığını vurgulayan Özkan, “Yerleşke içine son yapılacak lojmanımıza ise, benim hayat öğretmenim ve duayen sanayici rahmetli Süleyman Atik’in ismini vereceğiz. Böylelikle Metin Oktay Yerleşkesi’ni tamamlamış olacağız” dedi. 
 
Vefaya büyük önem veren Altınordu, her tesisinde kulüp tarihindeki önemli kişileri yaşatıyor. Kuşadası’ndaki A takım yerleşkesi Beytullah Baliç’in, Selçuk’taki uluslararası kamp ve turnuva merkezi İsmet Orhunbilge’nin, Yeşilyurt’taki futbol okulları merkezi ise Sait Altınordu’nun adlarıyla anılıyor. Sait Altınordu Tesisleri’nde ayrıca kulübün kurucu başkanı Süleyman Ferit Eczacıbaşı adına bir saha yer alıyor. 
 
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX