Milliyet Tatil

09.10.2017 - 11:58 | Son Güncelleme: 09.10.2017-12:13

Amerika'nın vize kararı kimi, nasıl etkileyecek?

Amerika Birleşik Devletleri'nin, Türkiye vatandaşlarına yönelik vizeleri askıya alma kararı yankıları sürüyor. Peki bu karardan kim, nasıl etkilenecek?

Sitene Ekle

Dün gece itibariyle Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti içindeki misyonlarından vize verme işlemini durdurduğunu açıkladı. Karar, halihazırda vizesi bulunan Türk vatandaşlarını etkilemiyor.

Vize verme işlemleri ne zaman başlayacak?
Süresi belirtilmeyen karar çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'deki misyonlarında vize işlemlerini gerçekleştirmeyecek. Uygulamanın ne kadar süreceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Vize kararı kimleri etkiliyor?
Vize işlemlerinin uygulanmaması kararı tüm Türk vatandaşlarını kapsıyor. Karar kapsamında, bundan sonra aksi belirtilene kadar yeni vize başvurusu da alınmayacak. Bu, öğrenci, gazeteci, akademisyen, işçi ve turistik tüm taleplerin askıya alınması anlamına geliyor. Karar göçmenlik vizesi başvurularını kapsamıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin aldığı bu karar sonrası Türkiye de benzeri bir kararı bu ülke vatandaşlarına yönelik uygulamaya başladı. 

 


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX