05.06.2018 - 08:29 | Son Güncelleme: 05.06.2018-8:30 A-A+

Amerikan listelerine girdi

Türkiye’nin dünya müziğindeki en önemli temsilcilerinden Serhat Hacıpaşalıoğlu, Amerika resmi Billboard dans listesine 38 numaradan giriş yaparak bir ilke daha imza attı.

Amerikan listelerine girdi

2016 yılında, Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil ettiği ‘’I Didn’t Know’’ adlı şarkıyı, Martha Wash ile yeniden seslendiren Serhat; Sting, Drake, Kylie Minogue, Enrique Iglesias gibi dünyaca ünlü starların yer aldığı, Amerika dans listelerine resmi olarak giriş yapan ilk ve tek Türk sanatçı oldu. ‘’I Didn’t Know’’ adlı hit şarkısıyla, an itibari ile Meksika iTunes dans listesinde 1 numaraya yerleşen Serhat; başarı grafiğini  sürekli olarak yükseltiyor. Serhat; ‘’Je M’adore’’ isimli şarkısıyla, 2 yıl önce Almanya dans listelerinde 6 hafta 1 numarada kalarak, İngiltere’de 2 numaraya kadar yükselerek, uluslararası alanda başarılara imza atmıştı. 2016 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino adına yarışarak, yabancı bir ülkeyi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden ilk Türk özelliğini kazanan Serhat; dünya müzik pazarında saygınlığını ve istikrarını sürdüren tek sanatçı konumunda bulunuyor.

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.