Moda
Sağlık
Foto Galeri
Yazarlar

Ahmet Mekin'den örnek davranış! Organlarını bağışladı

Oyuncu Ahmet Mekin (87), tüm organlarını bağışladı. Sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Mekin, "O gün bugünmüş" dedi.

DHA

'Selvi Boylum Al Yazmalım', Bir Garip Yolcu', 'Umut Üzümleri' ve 'Yaşam Kavgası' gibi çok sayıda film ve dizide rol alan Yeşilçam'ın efsane ismi Ahmet Mekin, organlarını bağışladı.

Sağlık durumunun çok iyi olduğunu aktaran Ahmet Mekin, "O gün bugünmüş" dedi. Sanat camiasının her fırsatta organ bağışında örnek olması gerektiğine dikkat çeken Mekin, "İnsanların öldükten sonra, başka acıların sevinci ve yaşam umudu olmak istemesi çok değerli ve kutsaldır. Organ bağışı hayat kurtarır" diyerek, herkesi organ bağışına davet etti.

Basında zaman zaman sanatçıların organ bağışı yaptıklarını okuduklarını söyleyen Ahmet Mekin, "Bu mesajların önemini, insanlar organ bekleyenlerin yerinde olabileceğini düşünerek anlamalı. İnsan ölünce uygun görülen organlarının, başka bedenlerde yaşayacağını bilmesi, başka bedenlere can ve yaşama sevinci olması çok önemli. Türkiye'de ve dünyada organ bekleyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Yeterli sayıda organ nakli olması için insanların daha bilinçlenmesi gerekiyor" diye konuştu.

Diğer Haberler

  1. Rıza Esendemir: Radyo ve televizyon programı yolda
  2. Murat Cemcir: Elimizden gelenin en iyisini yaptık
  3. Onur Tuna iddialara yanıt verdi: Nerem estetik?
  4. Mehmet Günsür İtalya'da köy evi aldı
  5. Anne oğul alışverişte
  6. Aybüke Pusat ve Dilan Çiçek Deniz birbirlerini neden sildi?
  7. Can Yaman'a bir şok daha! Rol arkadaşları takipten çıktı
  8. Ünlülerin kuaförü Selami Ersoy, 2020 saç trendlerini açıkladı
  9. Nur Fettahoğlu: Kendimi çok fazla eleştiririm
  10. Eda Ece itiraf etti: Bu huyumu yaşlı buluyorum

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.