SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

GURUR GECESİ

.

Milliyet Haber

Avrupa Şampiyonu güreşçi Yasemin Adar, ‘2018 Mustafa V. Koç Spor Ödülü’ne layık görüldü.

Mustafa V. Koç adına, Koç Holding ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle, ikinci kez düzenlenen ‘Mustafa V. Koç Spor Ödülü’, sahibini buldu. 2017 yılında Dünya Şampiyonu ve üst üste üç kez Avrupa Şampiyonu olan ilk Türk kadın güreşçi Yasemin Adar, ‘2018 Mustafa V. Koç Spor Ödülü’ne layık görüldü.

Güreşçi, toplam 200 bin TL’lik maddi ödülün yanı sıra, Koç logosunun da mimarı olan dünyaca ünlü tasarımcı Ivan Chermayeff’in tasarladığı ödülün sahibi oldu. Önceki akşam Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen törenle Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jüri Başkanı Caroline N. Koç, Adar’a ödülünü verdi. Koç Ailesi üyeleri, iş ve spor dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı organizasyonun açılış konuşmasını, Caroline N. Koç yaptı. Gecede, UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı’nın bestecisi Tony Britten’in özel hazırladığı besteyi, Şef Murat Cem Orhan yönetimindeki orkestra sergiledi.

Yelkenciler yarıştı

Yelken tutkusuyla, yarış heyecanını birleştiren ‘3’üncü Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’, geçtiğimiz gün sona erdi. Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde ve İstanbul Yelken Kulübü’nün iş birliğiyle düzenlenen organizasyonda, beş yarış sonunda Eker Kadın Yelken Takımı birinciliği kazandı. Burgan Bank Kadın Yelken Takımı ikinci, Permolit Team Ladies First Takımı’ysa,
üçüncü oldu.

Kıtalararası dostluk

Türk Amerikan İş Kadınları Derneği Başkanı Sevi Sarı’nın Türkiye’deki son durağı, Antalya oldu. Geçtiğimiz yıl Antalya ve Miami Belediye başkanlarının katılımıyla Miami’de ‘Kardeş Şehir’ protokolünü imzalayan iş insanı, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’i ziyeret ederek, dostluklarını pekiştirdi.

Dev isimler İstanbul’da

Türkiye’nin en iyi çağdaş sanat galerileri arasında olan Gama Art Gallery, bu yıl 13’üncü kez düzenlenen Orta Doğu, Balkanlar, Kafkasya, Doğu Akdeniz ülkeleri, Avrupa ve Amerika’dan gelecek sanatçıların eserlerini 20-23 Eylül tarihleri arasında sergileyecek. Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary İstanbul’a, Devrim Erbil ve Ergin İnan da katılacak.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. BAYRAM BİTTİ TATİLE DEVAM
  2. BAYRAM KEYFİ
  3. BAYRAM ROTASI
  4. ‘HAYATIMIZ BAYRAM TADINDA OLSUN’
  5. AVRUPA’YI FETHETTİLER
  6. İYİLİK İÇİN YARIŞTILAR!
  7. AÇIK HAVADA LEZZET ŞÖLENİ
  8. GÖZ KAMAŞTIRAN PARTi!
  9. TEKNOLOJİK SOHBET
  10. YARDIM MELEKLERİ BULUŞTU

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.