Moda
Sağlık
Foto Galeri
Yazarlar

Geleceğim atlara emanet!

15 yarış atı sahibi Işın Karaca, atlarıyla gurur duyduğunu söyledi: At yetiştirmek emek ister, eşimle birlikte onlara çocuk gibi bakıyoruz.

Milliyet Haber

Çocukluğundan beri ata binen ve 15 tane yarış atı olan Işın Karaca'nınlack Chinnese ve Mega Star adlı atları, katıldıkları yarışta derece kazandı. Atlarıyla gurur duyduğunu söyleyen Karaca, "At yetiştirmek büyük emek istiyor, maddi- manevi büyük sorumluluk. Özellikle eşim ve ben atlarımızla profesyonel anlamda yakından ilgileniyoruz. Dünyada bütün haralarda kadın seyisler var, en büyük isteğim Türkiye'de de kadın seyislerin çoğalması" diye konuştu.

'REHABİLİTE EDİYORLAR'
Kendi haralarının yanısıra TJK'nın kiralık haralarında da atları bulunduğu belirten Karaca, "At yarışı sadece erkeklerin izleyeceği bir aktivite olarak görülmemeli. Atlar bazı öğrenme güçlüğü çeken çocuklar rehabilite edip hayvan sevgisini aşılıyor. Eşim Tuğrul (Odabaş) ve ben, atlarımıza çocuklarımız gibi bakmaktan büyük keyif alıyoruz" dedi.

'HARAMIZDA YÜZLERCE AT VAR'
Işın karaca, Ulubat'taki haralarında yüzlerce at yetiştirdiklerini ve günün birinde büyük bir çiftlikte atlarını kendi elleriyle beslemek istediğini söyledi. Karaca, sözlerine şöyle devam etti: "Şu anda atlarımız ve hara için yaptığımız yatırım çok yüksek bir miktar. Gelecekte atlarımdan, şarkıcılıktan çok daha fazla para kazanmayı umuyorum." (GÜNAYDIN)

Diğer Haberler

  1. Best Model Gizem Kayalı ile Murat Binici evlendi
  2. Seren Fosforoğlu: Hayattaki en büyük amacım gülen yüzünü görmek
  3. Tiyatro sezonunun açılmasını iple çekiyorlar
  4. Oğuzhan Koç sevgilisini yalnız bırakmadı
  5. Hakan Altun babasının adına okul yaptırdı
  6. Onur Tuna: Vurma, okşa...
  7. Murat Akkoyunlu: Olay yargı sürecinde
  8. Ece Gürsel ölen köpeğinin dövmesini yaptırdı
  9. Salih Kalyon ayakta alkışlandı
  10. Deren Talu'nun alışveriş keyfi

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.