Moda
Sağlık
Foto Galeri
Yazarlar

Sefa Doğanay'a hakaret davasında karar!

Komedyen Sefa Doğanay'a 'tehdit ve hakarette bulunduğu' iddiasıyla yargılanan Kuduret Dinar, 'tehdit' suçundan 5 ay, 'hakaret' suçundan bin 500 lira adli para cezasına çarptırılarak, hakkındaki hükmün açıklanması geriye bırakıldı.

Milliyet Haber

Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık Kuduret Dinar ile avukatı katıldı. Son sözü sorulan sanık Kuduret Dinar, ‘’Beraatimi talep ediyorum’’ dedi.

Mahkeme, sanık Kuduret Dinar’ın 'tehdit' suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar vererek, duruşmalardaki iyi halinden cezasını 5 aya indirdi. Sanık Dinar'ın 'hakaret' suçundan 90 günlük adli para cezasına çarptıran mahkeme, sanığın duruşmalardaki iyi halinden dolayı cezasını 75 güne indirerek, günlüğü 20 liradan cezasını bin 500 liraya çevirdi.

'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçunun unsurları oluşmadığı kanaatine varan mahkeme, sanığın bu suçtan beraatine hükmetti. Mahkeme, sanığın sabıkasız olması nedeniyle hakkındaki iki hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

İDDİANAMEDEN
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Kuduret Dinar'ın komedyen Sefa Doğanay’a sosyal medya üzerinden mesajlar attığı, bu mesajların içeriğinde tehdit ve hakaret unsurlarının bulunduğu belirtildi.
İddianamede, sanık Kuduret Dinar hakkında "hakaret", "tehdit" ve "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlarından 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Diğer Haberler

  1. Sıla'dan yeni şarkı müjdesi
  2. Süperstar Ajda Pekkan'dan süper hareket
  3. Ünlü rapçi Slowthai hayranının ağzına tükürdü
  4. Ceren Hindistan'dan şaşırtan itiraf: O yöntemi denedim
  5. Gökdeniz-Serra Karadeniz çifti yeni yıl alışverişinde
  6. Can Yaman İspanyol muhabirle flört etmeye çalıştı
  7. Kahve eşliğinde sohbet
  8. Bülent Serttaş'tan yeni yıla yeni şarkı
  9. Cenk Eren'in alışveriş keyfi
  10. Burçin Ergin polisiye rol istiyor

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.