SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

DAHA SEKSİ DAHA SERT OLACAK

.

Milliyet Haber

Geçtiğimiz sezonun, bana göre en iyi dizilerinden ‘Ufak Tefek Cinayetler’, yeni sezona flaş bir fragmanla çıktı. Fonda ‘Ave Maria’ eşliğinde bıçak seti açılıyor. Bonfileler doğranıyor. ”Meğer yaşadıklarımız bir başlangıçmış, kumda oynayan çocuklar gibiymişiz. Bundan sonrası, çok daha fena” diyor Oya’nın sesi. Ekranda El Turco lakaplı Kerim Adil Sağlam karakteri, ön plana çıkıyor. Hatta şöyle boynunu kıtırdatmasıyla nasıl gaddar olabileceğinin işareti geliyor. Hannibal Lector mı yoksa?

Bir nevi ‘Kuzuların Sessizliği’

Tüm bunları izlerken ev ahalisi, ‘Kuzuların Sessizliği’ni hatırladı. Böyle psikopat bir hava verilmiş. Sakin ve fakat şiddetin en beteri varmış gibi... Sordum, ufak ayrıntılar geldi...

Her şey en üst noktada

“Kesinlikle çok daha sert bir sezon olacak. Daha agresif hikayeler tasarlandı. Duyguların yükseldiği, daha seksi bir yere kayıyoruz” dediler. Ushan Çakır malum, o da yeni transferlerden... Şahsen yorumundan çok şey bekliyorum. Sordum ne yapacak diye. “Sürprizli bir karakter, şimdilik daha fazla bilgi yok” yanıtını aldım.

SÜREYİ AZALTSAK

Ev ahalisinin şu sıralar favori dizisi ‘Koca Koca Yalanlar’... Standart yaz dizilerinin ötesinde.

Hatta dijital platformların içinde yer alan Amerikan komedi dizilerini rahatsız edecek kapasitede. İngiliz izlesin, Fransız izlesin durumu. Oyuncu kadrosu doğru seçilmiş. En ufak rolün, kendi hikayesi, değeri var. Ya başrolü desteklesinler diye seçilir ya da mecburen bir 10 saniye oynatacağız diye görünür yan roller bizde. Gelelim dizimizin sorununa; çok uzun... Sordum durumu ve bu yanıtı aldım: “Ah şu reklamlar... Uzun olmayınca yeterli reklam kuşağı açılamıyor.

Piyasa malum. Yoksa dizi zarar eder.” “Bari 23.30 bitirin” diye bir öneri yaptım. “Olabilir” dediler. Gerçekten son dönem yakalanan farklı işlerden biri, neden uzun soluklu olmasın?

Yazarın Diğer Yazıları

  1. YAZ DÖNEMİNİN İÇ FERAHLATAN KOMEDİSİ
  2. MAHŞERİN DÖRT ATLISI MI?
  3. 1 MİLYON ABONEYİ BIRAKIR MI?
  4. BUZLU WESTERN!
  5. ‘BASKI VAR AMA BAŞARIYORUZ’
  6. TARKAN HANGİ OTELDE KALIR?
  7. İZLEDİĞİN KANAL SİYASİ EĞİLİMİNİ BELİRLER!
  8. ESPOR’DA DÜNYA SIRALAMASINDAYIZ
  9. ÖRF, ADET VE DANS
  10. EĞLENCE İLE YARIŞMA, DİZİYE RAKİP OLABİLİR Mİ?

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.