SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

DOĞRU MESAJ MI?

.

Milliyet Haber

Bir yatırım şirketinin reklamında; “Spor da, tıpkı yatırım gibidir. Kazanmak da var kaybetmek de” deniyor. Ev ahalisi, “Doğrusu, yatırım da tıpkı spor gibidir olmalıydı” dedi. “Benzettiğin değil, benzetilen şeyin reklamını yapıyorsunuz” diye de gerekçeyi açıkladı.

Katiller çorap söküğü gibi...

‘Ufak Tefek Cinayetler’de artık her karakter ‘bir katil adayı’... En sakin Arzu’nun sonu bekleniyor muydu? Ekiptekiler, “Sene başında söyledik, daha büyükleri olacak diye... Yazın biz tüm seneyi kurduk. Evet, her karakter katil adayı” dedi.

Tematik kanallar tekrarla dolu

Sevgili Atilla Gökçe abim aradı, “DMAX kanalında izlediği programların tekrar tekrar ekrana geldiğini söyledi. Tesadüf benim de seyrettiğim müzik kanalı Mezzo’da da aynı durumla karşılaştım. Erken kalkıyorum yazmak için. Güzel caz örnekleri var. Baktım, aynı listeyi yayınlıyorlar. Tematik kanallar böyle mi yayın yapıyor kendi ülkelerinde?

Komedi dizisi bizde olmaz

Yapımcı bir tanığım söyledi. “Uzun dizi sisteminde komedi gitmiyor. En son örnek, Kanal D’nin bana göre sezonun en iyilerinden ‘Koca Koca Yalanlar’... Komedi lastik gibi uzamaz, böyle olunca da ömrü kısalıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. YAZ DÖNEMİNİN İÇ FERAHLATAN KOMEDİSİ
  2. MAHŞERİN DÖRT ATLISI MI?
  3. 1 MİLYON ABONEYİ BIRAKIR MI?
  4. BUZLU WESTERN!
  5. ‘BASKI VAR AMA BAŞARIYORUZ’
  6. TARKAN HANGİ OTELDE KALIR?
  7. İZLEDİĞİN KANAL SİYASİ EĞİLİMİNİ BELİRLER!
  8. ESPOR’DA DÜNYA SIRALAMASINDAYIZ
  9. ÖRF, ADET VE DANS
  10. EĞLENCE İLE YARIŞMA, DİZİYE RAKİP OLABİLİR Mİ?

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.