SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

KURA ÇEKİMİNDE SİS PERDESİ...

.

Milliyet Haber

UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekiminde, gariplikler oldu. Çünkü bugüne kadar gerçekleşen tüm kura çekimleri canlı olarak ekrana geliyordu. Hiçbir spor kanalında, hatta beIN SPORTS’ta da görüntü yoktu. Stüdyoda toplanmış yorumcular, bir noktaya bakıyor ve bizlere anlatıyordu. Peki bunun sırrı neydi?

Şu an Şampiyonlar Ligi’nin yayın hakkını almış bir kanal yok. Onun için kura çekimi töreni ekrana gelemedi. Peki Galatasaray’ın maçları ne olacak?

Yayın haklarını kazanmıştı

Haberler öyle çıkmış, hatta ayrıntılar bile konuşulmuştu... Salı akşamı oynanacak maçlar, beIN SPORTS haber kanalında açık, (futbol paketine abone olmayanlar da yararlanacak) çarşamba günü oynanacak maçlar da şifreli kanalda yer alacaktı.

beIN SPORTS, kura çekimi törenini vermedi. Ortada garip bir durum vardı. Sordum 1-2 yere. Meğer daha anlaşma yapılmamış. Bu nedenle onların da görüntülü verme hakları yoktu. En üst seviyeden ulaştım bilgiye.

Digiturk’ün CEO’su Yousef Al-Obaidly’nin, UEFA ile aralarında bazı sorunlar olduğu ama en kısa zamanda çözeceklerini söylediği bilgisi geldi. İki haftalık bir süre var. Umarım çözülür. Ama bu döviz rakamları, UEFA ile beINS SPORTS arasında sanırım büyük handikap oluşturuyor.

Kim hangi maçı yayınlayacak muamması

Bilmiyordum, yabancı bir sitede okudum. Eylül ayı UEFA’nın, ‘Nation League’ organizasyonuyla başlıyor. Bizim maçlar da belli oldu. 7 Eylül’de Trabzon’da Rusya ile karşılaşacağız. Peki kim yayınlayacak? Belli değil... Ardından 10 Eylül İsveç maçı geliyor. Kasım ayına kadar devam ediyor mücadeleler. Bir garip olay. Eski hazırlık maçlarının ciddiye dönmüş hali mi desek? Peki ne olacak? Saran Grubu önce niyetlenmiş, kulağıma gelen. Sonra kur halinden vazgeçmiş. TRT’nin bir teklif götüreceği söyleniyor. Az bir zaman kaldı. Sanırım bu hafta içinde belli olacak. Mesela Fransa’da, TF 1 almış ülkenin maçlarını. Diğer maçlar da kanallar arasında bölüşülmüş gördüğüm, Rusya maçımızı L’Equipe gazetesinin TV kanalı yayınlayacakmış!

Yazarın Diğer Yazıları

  1. ‘BASKI VAR AMA BAŞARIYORUZ’
  2. TARKAN HANGİ OTELDE KALIR?
  3. İZLEDİĞİN KANAL SİYASİ EĞİLİMİNİ BELİRLER!
  4. ESPOR’DA DÜNYA SIRALAMASINDAYIZ
  5. ÖRF, ADET VE DANS
  6. EĞLENCE İLE YARIŞMA, DİZİYE RAKİP OLABİLİR Mİ?
  7. TLC VE DMAX’TEN PROGRAM ATAĞI
  8. DOĞRU TÜRKÇE YA DA JARGON
  9. ‘BİZİMKİLER’ YA DA BİR DÖNEM
  10. SON DÖNEMİN EN İYİ FİLMİNİ YAYINLADILAR

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.