SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

‘UFAK TEFEK CİNAYETLER’ NEDEN FİNAL YAPIYOR?

.

Milliyet Haber

‘Ufak Tefek Cinayetler’de “Sağlık sorunları var” dediler Aslıhan Gürbüz için özellikle... Gerekçe olarak söylendi. Yapım cephesi de bu durumu kabullenirken, hayallerinin daha farklı olduğunun sinyalini verdiler; “Ama hazırladığımız hikayeyi yazamadık.”

“Anlatacak çok şey vardı” demek istiyorlar... Seyircinin bu nedenle diziye ilgisinin hangi boyutta olacağını tahmin edemedikleri de bir başka konu... “Güzel bir final yazıldı” diyorlar. ‘Ufak Tefek Cinayetler’i bu ‘telenovela’ soslu sektörde, farklı bir deneme olarak görüyorum. Entrikalardan uzaklaşmadan, araya zeki polisiye bilmeceleri katan, ‘beyaz Türk’ haliyle ‘total’ kitlemizi de bir şekilde ilgi alanına katabilen bir yapımdı.

ANA HABERDE SERBEST, DİZİDE YASAK

‘Söz’de Karabatak, Erdem Komutan’ın eşi Güler Hanım’ı öldüren ve nişanlısı Nazlı’yı da vuranların peşinde... Polis de onun izinde... Yavuz, komutanın tamirhanesine gelir. “Yurt dışına çıkacağım ş... ellerimle gebertip” diye başlayan bir cümlesi vardı. Yavuz, “Ya tabutta dönersen, seni komutanıma teslim edeceğim” dediğinde, “Komutanım ş....sizi ellerimle geberteyim, neyle dönersem umrumda değil” gelen cevaptı. Devam ediyor Karabatak, “Ş....sizi bir Türk subayının eşini öldürdü...”

Ev ahalisi, “Şerefsiz demek de mi buzlanıyor artık? Ana haberde serbest, dizilerde yasak, öyle mi?” diye sordu.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. YAZ DÖNEMİNİN İÇ FERAHLATAN KOMEDİSİ
  2. MAHŞERİN DÖRT ATLISI MI?
  3. 1 MİLYON ABONEYİ BIRAKIR MI?
  4. BUZLU WESTERN!
  5. ‘BASKI VAR AMA BAŞARIYORUZ’
  6. TARKAN HANGİ OTELDE KALIR?
  7. İZLEDİĞİN KANAL SİYASİ EĞİLİMİNİ BELİRLER!
  8. ESPOR’DA DÜNYA SIRALAMASINDAYIZ
  9. ÖRF, ADET VE DANS
  10. EĞLENCE İLE YARIŞMA, DİZİYE RAKİP OLABİLİR Mİ?

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.