SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

YAVUZ KARASU, RAMBO MU OLACAK?

.

Milliyet Haber

Bu iddiayı ev ahalisi ortaya attı. Yeni sezonun merakla beklenen dizilerinden biri ‘Söz’... Üsteğmen Yavuz Karasu (Tolga Sarıtaş), fragmandan anlaşılan artık tek başına. Şöyle bir yoklama çekeyim dedim, ‘acaba neler olacak saptamalar yerinde mi?’ diye... Dizinin ilgilileri tabii ki muhatabım... “Yavuz’un hikayesi ayrılıyor yeni sezonda” dediler. “Artık tim komutanı değil, istihbarat elemanı gibi”. Bu özelliğiyle Yavuz, acaba artık bireysel mi mücadele edecek?

Fragmanda, zor şartlar altında tekrar hayata dönüş, eski formuna kavuşma çalışmaları, kendini yenileme ve sahalara dönüyorum haliyle, “Bir nevi Sylvester Stallone mu karşımızdaki?” diye sordu ev ahalisi. Eh bu tarafını da sordum! Vallahi sürpriz cevap geldi “Olabilir”. Fragmandan bir ayrıntı da yine terör şehirdeye bir dönüş mü var oldu. Ethem Özışık, tartışmasız piyasanın en iyi hikaye üreten, sürprizleri dağıtan isimlerinden.

‘Dizi ayrıntılarda gizlidir’ mesajını en iyi derleyip, toparlayanlardan. ‘Söz’ işte bu yeni sezonda ayrıntılarında da ilginç gidip gelmeleriyle dikkat çekecek diye düşünüyorum.

BUNLAR SENARYO DEĞİL

“Diziler ahlakımızı bozuyor” diye şikayet ederler. Son taktıkları ‘Koca Koca Yalanlar’... Çapkınlığı normal gösteriyor ve gençlere kötü örnek oluyor özetle. Esra Erol’un konularından biriydi yeni sezonda. Adam yakışıklı ve dolandırıcı. Beş kadını kandırmış. Beş kadın ve dört çocuk hikayesi. ‘Fatih Aydın mağdurları’ olarak, programa katılmışlar.

Ee şimdi bu senaryo olsa ne diyecekler? Aile yapımızı bozuyor bu dizi (!) Bir başka örnek ‘Eşim beni eltimle aldatıyor’ alt başlığında bir bölüm vardı ekranda. Programın adı, ‘Hayatta Her Şey Var’. Hadi albunu diziye koy! Aile yapısı bozuluyor. Zaten böyle hikayeler anlatılıyor gündüz kuşağında. Bunlar senaryo değil gerçek. Zengin muhitlerin çarpık ilişkileri de değil. Bildiğimiz soba dumanı tüten mahallelerin hikayeleri...

Yazarın Diğer Yazıları

  1. YAZ DÖNEMİNİN İÇ FERAHLATAN KOMEDİSİ
  2. MAHŞERİN DÖRT ATLISI MI?
  3. 1 MİLYON ABONEYİ BIRAKIR MI?
  4. BUZLU WESTERN!
  5. ‘BASKI VAR AMA BAŞARIYORUZ’
  6. TARKAN HANGİ OTELDE KALIR?
  7. İZLEDİĞİN KANAL SİYASİ EĞİLİMİNİ BELİRLER!
  8. ESPOR’DA DÜNYA SIRALAMASINDAYIZ
  9. ÖRF, ADET VE DANS
  10. EĞLENCE İLE YARIŞMA, DİZİYE RAKİP OLABİLİR Mİ?

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.