SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Maçka Palas gül kokacak

86 yıllık Maçka Palas binası yenilendi. Temmuz ayı içinde Park Hyatt tarafından işletilen bir otel olarak karşımıza çıkacak

Milliyet Haber

Teşvikiye’den Maçka’ya dönünce caddenin sağında bütün ihtişamı ile sessiz ve sakin duran Maçka Palas binası çok yakında yeni bir hayata başlıyor. Bir yandan ışıl ışıl parlarken bir yandan da buram buram gül kokusu yayılacak bu binadan.
Ünlü parfüm tasarımcısı Blaise Mautin düşündü ve İstanbul’a gül kokusunu yakıştırdı. Temmuz ayında açılacak Park Hyatt İstanbul Maçka Palas için Türkiye’de yetişen gülleri baz alarak özel bir koku (içindeki diğer elementler olan yasemin, vanilya, menekşe ve sandal ağacını karıştırarak) yarattı. Bu koku Maçka Palas’a girer girmez hissedilecek ve her köşesinde var olacak.

Çok lüks 90 oda
Maçka Palas 1922 yılında, bir zamanlar Münire Sultan Sarayı’nın bulunduğu yere inşa edilen ilk apartmanlardan biri. Daireleri kiralanmak üzere mimar Guilio Mongeri tarafından yapılan binada 64 daire ve 19 işyeri bulunuyordu. Bugün ise Park Hyatt Maçka Palas adını alan otelde 90 çok lüks oda yer alacak.
Amerikalı mimar Randy Gerner, Maçka Palas’ın tarihi dokusu ile günümüzün estetiğini ve teknolojisini birleştirerek tasarladığı bu otelle hem köklü hem de yeni bir Nişantaşılıyı tanıştıracak bize.

Otel için özel bir koku tasarlandı

Parfüm tasarımcısı Blaise Mautin oteller için özel olarak yarattığı kokularla ünlü. Mautin, Maçka Palas için Türkiye’de yetişen gülleri baz alarak özel bir koku yarattı. Otel müşterilerinin kullanımına sunulan özel şampuan, duş jeli gibi vücut ürünleri de Blaise Mautin’in Maçka Palas için yaptığı parfümün kokusunu taşıyacak.

Wine Bar’da şarap, lounge’da çay saati

Maçka Palas’ın, Bronz Sokak’taki yan kapısından girilecek olan Wine Bar çok sayıda şarap çeşidi sunacak. Lounge çay saati için düşünülmüş. The Prime ise otelin Amerikan tarzı grill restoranı.

Diğer Haberler

  1. İş Sanat’lı günler başlıyor  
  2. 'Kötülük bizi kuşatmadan kurtulmalıyız'
  3. Güncel sanat
  4. Bu hafta ne var ne yok?
  5. Televizyonda N'oluyo
  6. Kitaplık
  7. Usta denizci Teos’ta demirledi
  8. Pilates stüdyomuz artık evimizde
  9. Moda dünyası yeşilleniyor
  10. Güncel sanat

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.