SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

ABD’de saldırı paniği

Teksas ve Ohio’da gerçekleştirilen silahlı saldırılarla sarsılan ABD’de yine panik yaşanıyor. ABD’de ihbar üzerine bir otelde çalışan aşçının evinde yapılan aramada, çok sayıda cephane ve silah ele geçirildi.

Milliyet Haber

Rodolfo Montoya isimli aşçının, iş arkadaşına otelin ziyaretçilerini vurmayı planladığını söylediği belirtildi. Olay, Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles kentinin Long Beach bölgesinde meydana geldi. Marriott Otelinin aşçısı olan Montoya (37) iş arkadaşlarından birine, otelin ziyaretçilerini vurmayı planladığını söyledi. Polise yapılan ihbar sonrası Montoya gözaltına alındı. Polis Şefi Robert Luna, basın toplantısında, “Elinde saldırıyı yapacak malzeme, plan ve niyet vardı” dedi.

Öte yandan yine Los Angeles’da bir keskin nişancının polis merkezine ateş açtığı öğrenildi. Şerif yardımcısının göğsünden vurulduğu, ancak zırhı sayesinde hayatta kaldığı belirtildi. Kentte büyük çapta bir insan avı başlatılırken, polis her yerde keskin nişancıyı arıyor. ABD’de silahlı saldırılar, bireysel silahlanma konusunda kafada soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor. Ağustos ayının başlarında, Teksas’ın El Paso kentinde ve Ohio’nun Dayton kentinde düzenlenen silahlı saldırılarda 32 kişi yaşamını yitirmiş, 51 kişi ise yaralanmıştı.

Diğer Haberler

  1. BM, Türkiye ile ABD arasındaki Suriye anlaşmasını memnuniyetle karşıladı
  2. Son dakika | Türkiye görüşmeden istediğini aldı
  3. Son dakika | Trump'tan flaş Türkiye açıklaması: Çok önemli bir gün
  4. Kerkük'teki gösteriler sona erdi
  5. AP'den yeşil ışık: Hazırız
  6. Putin talimatı verdi, füzeler fırlatıldı
  7. Çin'de ABD'liler gözaltına alındı
  8. Londra'da yolcular çevrecileri dövdü
  9. Son dakika... Kremlin'den Trump'ın skandal mektubuna ilk tepki
  10. Katalonya durulmuyor

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.