SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Hamaney ve Zarif’e de yaptırım!

ABD Başkanı Donald Trump, İran lideri Ali Hamaney’i de kapsayacak şekilde Tahran’a yönelik yeni yaptırımlar getiren başkanlık kararnamesine imza attı.

Milliyet Haber

İran’ın ABD’ye ait insansız hava aracını düşürmesinin ardından söz konusu yaptırımların kaçınılmaz olduğunu dile getiren Trump, “Pek çok isimle birlikte İran liderini de hedef alan çok güçlü yaptırımlar getiren başkanlık kararnamesini imzalıyorum. Bugünkü adımımız, bir İHA’mızın düşürülmesi de dahil son haftalarda İran rejiminin saldırgan birçok davranışının sonucudur” diye konuştu. ABD Başkanı, İran’ın hareket tarzındaki asıl sorumluluğun Hamaney’de olduğunu, bu yüzden söz konusu yaptırımlardan onun da etkilendiğini ifade etti. ABD yönetimi, Hamaney’in yanı sıra İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun üst düzey bazı isimleri ve Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’i de yaptırım listesine ekledi.

ABD’nin finansal yaptırım listesine eklenen Hamaney, Zarif ve diğer İranlı komutanlar ABD finans sisteminden tamamen izole edilirken, bu kişi ve unsurlarla iş yapan kişi ve kurumlar da ABD’nin yaptırımlarına maruz kalabilecek.

Diğer Haberler

  1. Hong Kong'da polis 2 kg patlayıcı ele geçirdi
  2. Son dakika... Terörist yakalandı!
  3. İran, İngiltere'ye rest çekti
  4. Kriz büyüyor! İngiltere, gemilerinden Hürmüz Boğazı dışında kalmasını istedi
  5. Son dakika... Çavuşoğlu, Pompeo ile görüştü
  6. Uçak pistten çıktı
  7. Sırbistan'a göre Kosova Başbakanı Haradinaj'ın istifası bir aldatmaca
  8. Selden kaçarken bitap düşen kaplan eve sığındı
  9. Bosna Savaşı'nın 86 kurbanı daha toprağa verildi
  10. 20 Temmuz 1974! Kıbrıs'a tarihi harekatın 45. yılı kutlanıyor

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.