SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Kasırgadan kaçış

ABD’yi cuma günü etkilemesi beklenen Florence Kasırgası’nın, Güney ve Kuzey Carolina ile Virginia eyaletlerini vurması bekleniyor. 1.7 milyon kişi için tahliye kararı verilirken insanlar iç kesimlere kaçmaya başladı.

DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD’nin doğusundaki Kuzey Carolina, Güney Carolina ve Virginia eyaletlerini vurması beklenen Florence Kasırgası nedeniyle Güney ve Kuzey Carolina eyaletleri yönetimleri 1.7 milyon insanı tahliye edecek. Rüzgâr hızı saatte 224 kilometreyi bulan kasırganın bu gece Kuzey ve Güney Carolina sınırını, cuma günü de Virginia yakınlarında karaya vurması bekleniyor. Kasırganın 5,4 milyon kişinin yaşadığı alanda etkili olacağı belirtilirken, insanlar iç bölgelere kaçmaya başladı.

‘Oyun oynamayın’

Meteoroloji uzmanları, Florence Kasırgası’nın oldukça yıkıcı olabileceği, kasırganın etkisiyle kıyı kesimlerde denizin 5.5 metre yükseleceği, bunun da çok ciddi sel baskınlarına neden olacağını öngörüyor.

Şiddetini artırarak ilerleyen kasırganın, yiyecek ve yakıt stoklarını da etkilediği aktarıldı. Benzin istasyonlarında uzun araç kuyruklarının oluştuğu ve Amerika Savunma Bakanlığı’nın Kuzey Carolina acil durum operasyon merkezine bir ekip gönderdiği bildirildi. Kasırgaya karşı hazır olduklarına dair video yayınlayan ABD Başkanı Donald Trump, “Bununla başa çıkacağız, buna hazırız, bunu yapabiliriz. Bununla oyun oynamayın. Bu büyük bir kasırga. Geldiği gibi gidecek” dedi.

Mike Tyson yumruğu

Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı yöneticilerinden Jeff Byard ise, ABD’nin “en asi” boksörlerinden Mike Tyson’a atıfta bulunarak, “Bu hafif bir rüzgâr olmayacak. Florence Carolina kıyısına Mike Tyson yumruğu gibi inecek” dedi.

Vatandaşlar uyarıların ardından yanlarına alabildikleri eşya ve hayvanlarıyla birlikte kasırgadan kaçmaya başladı.

Diğer Haberler

  1. Johnson'dan AB'ye "Brexit mektubu
  2. Facebook ve Twitter o hesapları askıya aldı
  3. Oscar ödüllü oyuncudan Trump'a şok! Yaşananlara dikkatli bakın...
  4. "İdlib'de Türk askeri konvoyuna yönelik saldırı endişe verici"
  5. Trump, Modi ile Keşmir'i görüştü
  6. ABD, INF'den çıktıktan sonra ilk kez yaptı! 500 kilometreden...
  7. Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı... ABD yine yaptı
  8. İngilizler kararını verdi! "Serbest dolaşım" hakkı sona erecek. 
  9. Terörist elebaşı Bağdadi'ye yakın sözde emir yakalandı
  10. Son dakika... Hastanede vahşet! 5 hastayı döverek öldürdü

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.