SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Orman yangınları 30 evi kül etti

Avustralya'da birçok noktada yayılan alevler yaklaşık 100 bin hektarlık alanı etkiliyor, elektrik hatları kesildi.

AA

Avustralya’nın Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinin kuzeyinde yer alan Rappville köyü ve Ewingar bölgesindeki devam eden orman yangınlarında 30 evin tamamen yandığı veya ağır hasar gören evlerin kullanılmaz hale geldiği bildirildi.

Avustralya Yayın Kurumunda yer alan habere göre yaklaşık 100 bin hektarlık alanda etkili olan yangınlar en fazla Rappville köyünde hasara neden oldu.

NSW’nin kuzeyindeki Rappville köyü ve Ewingar bölgesinde 30 evi tamamen yok eden veya ağır hasar veren yangınların çok sayıda araçla birlikte iş yerlerini ve tarım makinelerini de tahrip ettiği belirlendi.

Yangınların kontrol altına alındığı bölgelerde hasar tespit ve temizlik çalışmalarına başlandığı aktaran NSW Kırsal İtfaiye Servisi (RFS) Komiser Yardımcısı Rob Rogers, ‘‘Elektrik hatları kesik, çok sayıda ağaç yıkılmış durumda, yapılacak çok iş var.’’ ifadelerini kullandı.

Bölgede yaşayanların geceyi güvenli barınaklarda geçirdiğini belirten Rogers, Rappville köyündeki yangınlarda nefes almakta güçlük çeken ve vücutlarının çeşitli yerlerinde küçük yanıklar bulunan vatandaşların ambulanslarla hastanelere sevk edildiğini söyledi.

Eyaletteki olağanüstü kuru şartların yangınları yeniden tehlikeli hale getirebileceğini hatırlatan ve bölgede yaşayanları dikkatli olmaya çağıran RFS, 30 noktadaki yangıların halen devam ettiğini duyurdu.

Diğer Haberler

  1. Son dakika | Türkiye görüşmeden istediğini aldı
  2. Son dakika | Ankara'daki kritik görüşme sonrası Trump'tan açıklama: Teşekkürler Erdoğan
  3. Kerkük'teki gösteriler sona erdi
  4. AP'den yeşil ışık: Hazırız
  5. Putin talimatı verdi, füzeler fırlatıldı
  6. Çin'de ABD'liler gözaltına alındı
  7. Londra'da yolcular çevrecileri dövdü
  8. Son dakika... Kremlin'den Trump'ın skandal mektubuna ilk tepki
  9. Katalonya durulmuyor
  10. Hong Kong'da meclis oturumu protestolar nedeniyle iptal

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.