SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Oscar ödüllü oyuncudan Trump'a şok! Yaşananlara dikkatli bakın...

Oscar ödüllü İspanyol aktör Javier Bardem, ''Hepimizin, Trump yönetimine söyleyecek birkaç sözü var. Paris İklim Anlaşması'ndan hiçbir şekilde çekilemezsin. Durum ciddi, iklim değişikliği gerçekleşiyor, bunu inkar edemezsiniz, inkar edilemez çünkü bu bir gerçek." dedi.

AA

Bardem, BM Genel Merkezinde katıldığı panelde, küresel ısınma nedeniyle tehdit altındaki okyanusların korunması çağrısında bulundu.

AA muhabirinin, "Hava kirliliğine en fazla neden olan ülkeler arasında yer alan ve aynı zamanda Paris İklim Anlaşması'ndan çekilen ABD'ye, Trump yönetimine mesajınız nedir?" sorusu üzerine, Bardem, şunları kaydetti:

"Hepimizin, Trump yönetimine söyleyecek birkaç sözü var. Paris İklim Anlaşması'ndan hiçbir şekilde çekilemezsin. Durum ciddi, iklim değişikliği gerçekleşiyor, bunu inkar edemezsiniz, inkar edilemez çünkü bu bir gerçek. Trump yönetimine şunu söylemek istiyorum; çevrenizde yaşananlara dikkatli bakın, doğanın bize ne dediğine kulak verin.

Sıcak hava dalgaları sürekli vuruyor, bu yaz Avrupa'yı vurdu, plajda yürürken her yerde plastik görüyoruz, plastikler her yerde yüzüyor, bu bir gerçek, kimse kafasından uydurmuyor. Paris İklim Anlaşması hepimiz için ve kimse bundan çıkar sağlamayacak."

Diğer Haberler

  1. BM'den 'felaket' uyarısı
  2. New York'ta 'aromalı elektronik sigaralar' yasaklandı
  3. Solomon Adaları Tayvan yerine Çin'i diplomatik olarak tanıdı
  4. Son dakika... ABD'de patlama! Ölü ve yaralılar var
  5. Son dakika... Trump'tan İran tweeti
  6. AB ve İngiltere yüzleşti! Johnson erteleme istemiyor...
  7. Hong Kong'da bu kez sağlık çalışanları sokağa çıktı
  8. 'Kuzey Kore-ABD görüşmeleri birkaç hafta içinde yapılabilir'
  9. ETA'yı ayakta tutmakla suçlanan 47 isme ceza
  10. 'Suudi Arabistan'a saldırıda Irak toprakları kullanılmadı'

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.