SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

‘Silahlı direnişe devam edilecek’

Muhaliflerin oluşturduğu İdlib Kurtuluş Hükümeti dün yaptığı açıklamada, saldırılara karşılık verileceğini ve silahlı direnişin sürdürüleceğini duyurdu.

ÜNAL ÇAM İdlib

Suriye rejimi, Rusya ve İran askerlerinin İdlib’e yönelik hava saldırıları devam ederken İdlib Kurtuluş Hükümeti, süreçle ilgili Babul Hava’da değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Bölgenin ileri gelenleri ile aşiret liderlerinin katıldığı toplantı sonrası açıklama yapan Suriye Genel Konferansı Kurucu Heyeti Başkanı Dr. Bessam Sahyuni, saldırılara karşılık acil bir komisyonun kurulacağını söyledi.

Silahlı direniş guruplarının rejimin askeri yığınak yaptığı İdlib’in güney ve batı bölgelerinde direnişe devam edeceğini vurgulayan Sayhuni, öte yandan şehirde yaşayan sivillerin saldırılara karşı protesto ve gösteri yürüyüşleriyle seslerini duyurmaya devam edeceğini dile getirdi. Sahyuni, saldırılar nedeniyle oluşacak büyük bir insanı göçe karşılık önlemlerin alınması için çalışmaların başlatıldığı bilgisini paylaştı.

Türkiye’ye teşekkür

Toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Tahran Zirvesi’nde göstermiş olduğu tutum nedeniyle teşekkür edillirken, başkan Sahyuni, Türkiye’nin her zaman İdlib halkının yanında olduğunu bilmelerinin kendilerini mutlu ettiğini ve bu neddenle Türkiye’ye her zaman şükran duyduklarını söyledi.

Diğer Haberler

  1. 18 katlı apartmanda büyük panik!
  2. Beyninde 30 yıl onunla yaşadı! Akılalmaz olay...
  3. Ajanslar son dakika olarak duyurdu! Putin'den orduya talimat: Hazır olun
  4. Kaliforniya’da bir tren raydan çıktı: 22 yaralı
  5. Dağ aslanı 8 yaşındaki çocuğa saldırdı
  6. Konserde izdiham: 5 ölü, 21 yaralı
  7. Havada büyük panik! Uçak acil iniş yaptı
  8. Kendini stada kelepçeledi
  9. İnşaattan çıkan tarih
  10. ABD’de saldırı paniği

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.