SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Taşlayarak öldürdüler!

Hindistan'da üç yıl önce kaçarak evlenen çift, ailelerini ziyaret etmek için döndükleri köylerinde vahşi şekilde öldürüldü. Cinayetlerin gerekçesi, kast dışı evlilik.

AA

Hindistan'ın Karnataka eyaletinde iki çocuk sahibi genç çift, kast dışı evlilik yaptıkları gerekçesiyle yakınları tarafından taşlanarak öldürüldü.

Hint basınında yer alan haberlere göre, 3 yıl önce kaçarak evlenen 29 yaşındaki Rameş ve Gangava, ailelerini ziyaret etmek için köylerine döndü.

Polis yetkilileri, genç çiftin, kadının erkek kardeşi, amcası ve bazı yakınları tarafından köyün yakınlarında taşlanarak öldürüldüğünü belirtti.

Genç kadının erkek kardeşinin, amcasının ve cinayete karışanlardan bir kişinin yakalandığını bildiren yetkililer, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Ailelerinin rızası olmadığı için 3 sene önce kaçarak evlenen ve eyaletin başkenti Bangalor'a yerleşen çift, iki çocuk sahibiydi.

Hindistan'da kast dışı evlilik yaptıkları gerekçesiyle çok sayıda çift, aile üyeleri ve yakınlarının cinayetine kurban gidiyor.

Birleşmiş Milletlerin (BM) verilerine göre dünya genelinde her yıl işlenen 5 bin töre cinayetinin 1000'i Hindistan'da işleniyor.

Diğer Haberler

  1. Canlı yayında gösterici vuruldu!
  2. Bolivya Devlet Başkanı Morales istifa etti
  3. Trump’la kritik 7 başlık
  4. Sevgilisini kesip nehre attı
  5. ABD'den Irak'ta erken seçim çağrısı
  6. Trump İran'dan o FBI ajanınını açık açık istedi
  7. BM'den Bolivya'ya 'itidal, şeffaf ve güvenilir seçim' çağrısı
  8. Morales'in istifasına bölge ülkelerinden 'darbe' tepkisi
  9. Kan akmaya devam ediyor!
  10. Evo Morales istifa gerekçesini açıkladı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.