SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

THY’den göç için imza

Türk Hava Yolları (THY), Birleşmiş Milletler (BM) bünyesinde faaliyet gösteren Uluslararası Göç Örgütü (International Organization for Migration-IOM) ile güvenli ve düzenli göçün desteklenmesi amacıyla uzun vadeli ortaklığa imza attı.

Milliyet Haber

IOM’un Cenevre’deki merkezinde, örgütün Genel Direktörü William Swing ile THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı tarafından imzalanan anlaşmayla, söz konusu iş birliği, ilk etapta dünya genelindeki göçmenlere sunulan hizmetler hakkındaki pratik bilgileri telekomünikasyon teknolojisinin yaygın kullanımı üzerinden sağlayan göç uygulaması, “MigApp” üzerinde yoğunlaşıyor.

Söz konusu anlaşmayla göçmen ticaretinin önlenmesi, sınır ötesi destek ve dokümantasyon konularında THY çalışanlarının ve ortaklarının olası eğitimi de dahil, menşe (kaynak) ülkelerdeki güvenli seyahat unsuruna ilişkin bilinçlendirme kampanyalarında daha etkin bir iş birliği hedefleniyor.

Gelecekte uygulamaya alınacak diğer iş birliği projeleri kapsamında, seyahat sağlık yardımı/ hareket öncesi sağlık taraması hizmetleri dahil olmak üzere göçmen sağlığı konusunda farklı çalışmalara da imza atılacak.

Diğer Haberler

  1. Türkiye'den tazminat ve toprak hayalleri suya düştü!
  2. Trump ile Johnson Fransa'da görüştü
  3. Suudi Arabistan hava üssü ile havalimanına saldırı
  4. Amazonlar için ordu devrede
  5. Hirst’ün tasarladığı oda Dünyanın En Güzel Mekânı
  6. Uzaydan kocasının hesaplarına girdi
  7. Pentagon'dan 'ilk ortak helikopter uçuşu' açıklaması
  8. G7 anlaşmazlıkların gölgesinde başladı
  9. Danimarka Trump ile ‘buzları eritti’
  10. ‘Kim balistik füze denemelerini seviyor’

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.