SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Ata’nın mirası 83. kez başladı

17-23 Haziran günleri arasında düzenlenen Türkiye’nin ilk yerel festivali olan Bergama Kermesi, renkli görüntülerle başladı.

CEVDET ŞEN DHA

17-23 Haziran günleri arasında düzenlenen Türkiye’nin ilk yerel festivali olan Bergama Kermesi, renkli görüntülerle başladı. Atatürk’ün talimatıyla 1937 yılından bu yana devam eden Bergama Kermesi Şehit Ömer Ulus Mesleki Teknik Anadolu Lisesi önündeki kortej yürüyüşüyle başladı. Belediye Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren kortej yürüyüşüne Kaymakam Mustafa Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer de katıldı.

Kermes yaşayacak

Yürüyüşün sonunda kalabalığa seslenen Başkan Hakan Koştu, “Kermesin başlamasını sağlayan Bergama sevdalısı Osman Bayatlı’yı rahmetle anıyor kermeslerde bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından yerli ve yabancı halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu. Bir hafta sürecek program kapsamında, Zara, Rafet El Roman ve Buray konseri; Dursun Ali Erzincanlı ve Ahmet Selçuk İlkan şiir dinletisi ile çeşitli etkinlikler yapılacak.

Diğer Haberler

  1. Beşkapılar Kalesi’nde belgesel gösterimi
  2. ‘Geleceğimizi emin ellere bırakalım’
  3. Egeli akademisyenler TAKD yönetiminde
  4. ‘İlçemiz, tarihiyle de ön planda olacak’
  5. Gönül Tıraşı projesine belediyeden destek
  6. Türkiye’yi temsil edecekler
  7. Başarıya kulaç atıyor
  8. Sahne Göztepe’nin gençlerinde
  9. Yiğit Yalçın’dan altın madalya
  10. Bucaspor’a bir şok daha!

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.