SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Küçük esnafa reçete

Sokak Ekonomisi çalışmalarıyla Nobel Ödülü’ne aday gösterileceği belirtilen ekonomist Dr. Osman Sirkeci Muğla’da sahil esnafını mercek altına aldı, ayakta kalabilmeleri için birlikte reçete hazırlayacaklarını söyledi

Milliyet Haber

Sokak Ekonomisi çalışmalarıyla Nobel ödülüne göz kırpan Dr. Osman Sirkeci, Muğla’da incelemelerde bulundu; Bodrum, Marmaris, Datça ve Fethiye’de esnafla bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Dr. Sirkeci görüş alışverişinde bulundu. Küçük esnafın durumunun ele alındığı görüşmede Başkan Gürün, bugüne kadar esnafa yönelik yaptıkları çalışmaları anlattı, “Çalışmalarımızı inceleyin. Projelerimiz diğer yerel yönetimlere rehber olsun. Ama eksik gördüğünüz, daha yapmamız gereken çalışmalar konusunda bizi bilgilendirmenizi rica ediyorum” diye konuştu.

Yeni vizyon

Küçük esnafın ayakta tutulmasını esas alan formüller ve çarelerin tüm dünyanın beklentisi olduğuna dikkat çeken Dr. Sirkeci de, formülleri mikro esnafla birlikte yazacağını söyledi.

Dr. Sirkeci, “Yaz sezonunda mikro girişimcilere ev sahipliği yapan aşını ekmeğini paylaşan sahil esnafına yaşam hakkı tanımalıyız. Bunun formülünü birlikte yazacağız” şeklinde konuştu.

Çalışmalarının Nobel ödülüne aday gösterileceği yönündeki haberleri doğrulayan Dr. Sirkeci, Türkiye’nin önemli otoritelerinin bu konuda kendisini ve çalışmalarını desteklediğini ifade etti.

Muğla tarımı dikkat çekti

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Üretimin Desteklenmesi, Planlanması ve Ürünlerin Pazarlanması’ çalıştayına katıldı.Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi, Koku Vadisi projesi, alım garantili çiçek üretimi, meyve sebze kurutma tesisi, toprak bitki sulama suyuanaliz laboratuvarı, trüf mantarı, sakız ağacı gibi önemli tarımsal projeler diğer büyükşehir belediyelerine tanıtıldı.

Diğer Haberler

  1. Konak, Durmaz için tek yürek!
  2. Tüketici, ürüne güvenmek istiyor
  3. Tatil hayallerini evinizde yaşayın
  4. Yazılım devinden İzmir’e destek
  5. Hikaye Denizli’den başladı
  6. Eğitim seferberliği
  7. Mevlâna’nın 746’ncı vuslat yıldönümü
  8. Söyleşiler, yeni yılı müzikle kapatıyor
  9. Hedef çözüm odaklı kadro
  10. ‘Benim Mahallem’ daha da büyüyor

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.