SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Doğa Koleji’nden iddialara yönelik açıklama

Son dönemde, hem eğitim camiasında hem de basında Doğa Koleji’nin maddi zorluk içinde olduğu, satılacağı yönünde iddialar, dile getiriliyordu. Doğa Koleji, kurumla ilgili basında yer alan haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Milliyet Haber

Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“82 bin öğrencisi, 124 kampüsü ile Türkiye’nin en büyük özel okul zinciri olan Doğa Koleji’ne yönelik son günlerde çıkan haberlere ilişkin açıklamamızdır. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yeni açılan Adıyaman, Konya Beyşehir, İzmir Torbalı, Çanakkale Biga, Giresun ve Ankara Bağlıca kampüsleri ile kampüs sayısını 129’a çıkaracak olan Doğa Koleji, 9 Eylül 2019 tarihinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayacaktır. Ayrıca 8. ve 12. sınıf öğrencilerine 19 Ağustos 2019 tarihinde eğitime başlanmış, öğrencilerin kitapları teslim edilmiş, bu konudaki sorumluluk tarafımızca yerine getirilmiştir.

Geçmişte, bazı lisanslı kampüsler tarafımızca devralınmış, bazı merkez kampüsler ise lisanslı olarak devredilmiştir. Mevcut durumda Doğa Koleji’nin 57 kampüsü lisanslı (franchise) olarak yönetilmektedir.

Doğa Koleji’nin, tüm kampüslerinde uygulanan eğitim modeli tek bir merkezden yönetilmektedir. Doğa Koleji, eğitim sektöründeki öncü konumunu, akademik ve idari kadrosundan aldığı güç ve vizyonla kazanmıştır. Kurumumuz, ekonomide son dönemde yaşanan konjonktürel dalgalanmalardan kısmen etkilense de; tüm birimlerimizle yeni eğitim öğretim dönemine hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.”

 

Diğer Haberler

  1. AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme ne zaman son buluyor? Kayıt nasıl yapılır?
  2. AÖF yaz okulu sonuçları ne zaman açıklanacak? Erken açıklanır mı?
  3. YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?
  4. Açıköğretim Lisesi kayıtları devam ediyor! AÖL sınavları ne zaman?
  5. AÖF yaz okulu sınav sonuçları açıklandı mı?
  6. KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak? KYK yurt sorgulama
  7. Ara tatil ne zaman? 15 tatil ne zaman?
  8. YDUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı... ÖSYM sonuç sorgulama ekranı...
  9. YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? Heyecan dorukta...
  10. YÖKDİL başvuruları devam ediyor! ÖSYM giriş

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.