SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Üniversitelere mazeretli kayıt imkanı

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, 2018 YKS ek yerleştirme sonucunda kayıt yaptıramayanlara 26 Ekim'e kadar mazeretlerini belirten belgeleri ile yükseköğretim kurumlarına başvurma imkanı getirdi.

Milliyet Haber

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonucunda kayıt yaptıramayanlara 26 Ekim'e kadar mazeretlerini belirten belgeleri ile yükseköğretim kurumlarına başvurma imkanı tanıdı.

Mazeretler kabul edilirse

Yükseköğretim Kurulundan yapılan yazılı açıklamada, kurulunun dün yaptığı toplantıda, ilgili yılın YKS kılavuzlarında yayımlanan kayıt tarihlerinde kayıt yaptıramayan adayların kayıt tarihinin bitiş tarihinden itibaren 3 hafta içinde başvurması durumunda adayın mazeretinin ilgili yükseköğretim kurumunca değerlendirilmesine ve mazereti kabul edilenlerin kaydının yapılmasına karar verildiği bildirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"3'üncü haftanın son günü mesai bitiminden sonra başvuru yapanların başvurularının değerlendirilmeyerek kayıtlarının yapılmamasına karar verilmiştir. Bu çerçevede, 2018 YKS ek yerleştirme sonucunda kayıt yaptıramayan adayların 26 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar mazeretlerini belirten belgeleri ile birlikte ilgili yükseköğretim kurumlarına başvurmaları gerekmektedir."

(AA)

Diğer Haberler

  1. Türkiye’den ve dünyadan eğitimciler buluşacak
  2. Ulusararası Afet ve Dirençlilik Kongresi başlıyor
  3. “İstanbul Okan Üniversitesi Yılın En’leri Ödülleri” sahiplerini buldu
  4. Doktora öğrencilerine burs artışı
  5. 'Yer Gök PR' kitabının lansmanı yapıldı
  6. KTÜ'ye 18'i profesör 56 akademisyen alınacak
  7. MEB 'LGS raporu' hazırladı
  8. Öğrenciler bir kapakla engel aştı
  9. '3 yıllık bir takvim ilan ettik'
  10. Milli Eğitim Bakanı Selçuk İzmir'de çalıştay ve toplantıya katıldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.