SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yurt dışı eğitiminde burs imkanı nasıl arttırılır?

Burslu eğitim alternatiflerini değerlendirmek isteyen öğrenciler için yurt dışı eğitiminde burs arayışı için hangi yöntemler izlenmeli?

Milliyet Haber

Okulların sınırlı sayıda öğrenciye burs vermesi, burs başvuru süreçlerinin doğru yönetilememesi ve süreçteki bürokratik işlemler hem gençlerin hem de velilerin yarı yolda pes etmelerine neden olabiliyor. Konuyla ilgili yorumda bulunan INTCAS Türkiye Genel Müdürü Tanju Zerrin “Global çapta yaptığımız işi destekleyen önemli firmalar, iş adamları ve ünlü sanatçılar var. Yurtdışı eğitimde en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan ancak eğitim ücretleri yüksek olan ABD, İngiltere, Avusturya ve Kanada gibi ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin, burs arayışına girdiğini aktaran Tanju Zerrin, bir çok aşamadan oluşan burs başvuru süreci olduğunu belirtti.

“Akademik başarı tek başına yeterli değil”

Burs almak için sadece akademik başarının yeterli olmadığını aktaran Zerrin, “Ders notları iyi, sosyal olarak aktif, ders dışı aktivitelere de vakit ayıran, sosyal yardım kuruluşlarıyla ilgili aktivitelerde bulunan, maddi durumu yetersiz olan ve başvuracağı bölümle ilgili motivasyonu yüksek öğrenciler burs başvurusunda bulunabiliyor" diye konuştu.

Diğer Haberler

  1. Türkiye’den ve dünyadan eğitimciler buluşacak
  2. Ulusararası Afet ve Dirençlilik Kongresi başlıyor
  3. “İstanbul Okan Üniversitesi Yılın En’leri Ödülleri” sahiplerini buldu
  4. Doktora öğrencilerine burs artışı
  5. 'Yer Gök PR' kitabının lansmanı yapıldı
  6. KTÜ'ye 18'i profesör 56 akademisyen alınacak
  7. MEB 'LGS raporu' hazırladı
  8. Öğrenciler bir kapakla engel aştı
  9. '3 yıllık bir takvim ilan ettik'
  10. Milli Eğitim Bakanı Selçuk İzmir'de çalıştay ve toplantıya katıldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.