SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

‘Bakliyat fiyatları yüksek gösteriliyor’

Ulusal Baklagil Konseyi Başkanı Abdullah Özdemir, “Bakliyat fiyatları gerçekte olduğundan çok daha yüksek gösterilerek yapılan bazı yanlış bilgilendirmeler tüketicilerimizin kafalarını karıştırmakta, bakliyat tüketiminden uzaklaşmalarına neden olmaktadır” dedi.

EKONOMİ SERVİSİ

Özdemir, mart ayı verilerine göre yıllık enflasyonun yüzde 19.71 olduğunu, en fazla artışın da yüzde 29.77 ile gıda grubunda meydana geldiğini belirtti. Gıda ürünleri ve bakliyatla ilgili abartılı, doğruları yansıtmayan ve herhangi bir bilimsel dayanağı bulunmayan bazı açıklamalar yapıldığına dikkati çeken Özdemir, bunların olumsuz algıya neden olduğunu ifade etti.
Özdemir, 3 büyük ulusal market zincirinin Türkiye genelindeki 18 bin mağazasında, KDV dahil 1 kilogram paketli kırmızı mercimeğin 4.75, yeşil mercimeğin 5.75, nohudun 7.25 ve kuru fasulyenin 8.25 liradan satıldığını belirterek şunları kaydetti:

‘Yanlış bilgi’

“Ancak bakliyat fiyatları gerçekte olduğundan çok daha yüksek gösterilerek yapılan bazı yanlış bilgilendirmeler tüketicilerimizin kafalarını karıştırmakta, bakliyat tüketiminden uzaklaşmalarına neden olmaktadır. Bakliyat ekonomiktir, muhafazası da kolaydır.”

Diğer Haberler

  1. 1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor
  2. İlaç ve eczacılık ürünleri ihracatı 10 yılda 2,5 katına çıktı
  3. Savunma sanayisinde yerli silah mesaisi
  4. 'Bu yıl tekstil ihracatında 10 milyar dolar hedefimizi aşacağız'
  5. Türkiye'nin yurt dışı varlıkları 239 milyar dolar oldu
  6. Sakarya'dan 131 ülkeye otomotiv ihracatı
  7. TMO son iki yılda 150 bin ton fındık aldı
  8. Gram altın 276,6 lira seviyelerinde
  9. İthalatta gümrük vergisi düzenlemesi
  10. Bayramda 7,7 milyar TL kartlı ödeme yapıldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.