SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Burası Türkiye! Kasım ayında...

Yurt genelinde normallerin üzerinde seyreden sıcak hava dalgası, Bodrum’da daha çok etkisini gösteriyor. Kasım ayının ortasından sıcak havadan bunalan vatandaşlar denize girerek serinliyor.

İHA

Son bahar ayında yazı yaşayan Bodrum’da sıcak havadan bunalan az sayıda yerli ve yabancı turist denize girerek serinlemeyi tercih etti. Kasım ayı boyunca sıcak havanın etkili olduğu ilçede hava sıcaklığı zaman zaman 30 derecelere kadar ulaştı. Bodrumlular ve turistler sahil kenarlarına akın etti. Bazı vatandaşlar sahilde yürüyüş yapmayı tercih ederken bazıları ise denize girerek serinledi.

Yurt genelinde yazdan kalma günler yaşanıyor

Yurt genelindeki sıcak hava etkisini gittikçe göstermeye başladı. Son bahar ayında gelen yazın normal olmadığını belirten yetkililer özellikler sıcak havaların Ege kıyılarında daha da etkili olduğunu açıkladı. Son baharın ve kışın bir türlü gelmediği Bodrum’da ise halen yazlık kıyafetler giyilmeye devam ediyor. Özellikle Paşatarlası, Kumbahçe, Gümbet, Bitez, Ortakent ve Turgutreis sahillerinde denize giren vatandaşlar bol bol yüzüp sahilde güneşlendi.

Başka şehirlerden Bodrum’a gelen yerli turist ise çok güzel bir hava olduğunu söyleyerek “Kasım ayında denize girmek çok güzel, hava çok sıcak. Bu mevsimde deniz keyfi yapmak hem ilginç hemde keyifli” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haberler

  1. Gemi ve yat sektörünün kasım ihracatına Yalova, İstanbul ve Bursa etkisi
  2. Türkiye 186 ülkeye ayakkabı, 202 ülkeye deri ve mamulleri satıyor
  3. İhracat 11 ayda BDT'ye arttı, Avrupa'ya azaldı
  4. Meyve suyu ihracatında hedef 300 milyon dolar
  5. Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı İzleme ve Yönlendirme Kurulu kuruldu
  6. ABD'de petrol sondaj kulesi 5 adet azaldı
  7. Yeni vergi düzenlemesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de
  8. Tacikistan alüminyumda gözünü Türkiye'ye dikti
  9. Boğaziçi Ekspresi seferlerine yeniden başlıyor
  10. Trump’tan Dünya Bankası’na: Çin'e borç para vermeyin

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.