SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

İş’ten ön ödemeli dijital kart

İş Bankası dijital ortama taşıdığı ve anında kullanılabilen ön ödemeli kartlar sayesinde, henüz herhangi bir banka müşterisi olmayanlar da dahil herkes anında banka müşterisi olup fatura ödemeden alışverişe günlük ihtiyaçlarını mobilden yapabildiğini duyurdu.

EKONOMİ SERVİSİ

İş Bankası’ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, teknolojideki hızlı gelişmeler paralelinde ürün, uygulama ve hizmetlerin dijitalleştirilmesine yönelik çalışmalara hız  kesmeden devam ettiklerini belirtti. Sezen şunları kaydetti:

Finansal okur yazarlık

“Bankamızın dijitalleşme stratejisine uygun olarak attığımız adımların en yenisi, ön ödemeli kart alanında oldu. ‘Maximum Mobil’ ile İş Bankası müşterisi olsun olmasın herkes, ön ödemeli kart ürünümüz ‘MaxiPara Kart’ başvurusunda bulunabiliyor ve kart sahipleri başvuru anında üretilen dijital kartlarını anında kullanmaya başlayabiliyor.

Bu kart sayesinde, fatura ödemeden alışverişe kadar temel günlük işlemlerini mekan ve zamandan bağımsız olarak  mobilden kendi kontrolünde yapabiliyor. Dijital MaxiPara Kart, 18 yaşından küçük, 12 yaşından büyük çocuklarımızın da sahip olabileceği bir ürün.

Aileler, çocuklarına nakit olarak verdikleri harçlıkları ‘MaxiPara Kart’a yükleyerek bu kartı çocuklarına verebiliyor, bu kart ile yapılacak harcamaları sektörel bazda kısıtlayabiliyor, kullanım için günün belirli saat aralıklarını seçebiliyor.

Böylece harcamalarını karta bağlı olarak takip eden çocuklarımız için genç yaşta finansal okuryazarlılık eğitimi de başlamış oluyor.”

Diğer Haberler

  1. Motorine 9 kuruş zam
  2. Son dakika | Hakan Atilla'nın yeni görevi belli oldu
  3. Hazine alacakları 18,2 milyar lira
  4. Son dakika! Bakan Albayrak: Türkiye cari fazlada rekor kırdı
  5. TMO fındık alım sürecini başarılı şekilde sürdürüyor
  6. Hazine 5,1 milyar lira borçlandı
  7. OGM'nin personel alımında sözlü ve uygulamalı sınavlar başlıyor
  8. Bundesbank'tan üçüncü çeyrekte daralma uyarısı
  9. Kışlık sebzede yerlilik oranını artırma hedefi
  10. Borsa günün ilk yarısında geriledi

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.