SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Kamuda % 15 enerji tasarrufu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından enerjiyle ilgili genelgeler yayımlandı. Kamu binalarında enerji tasarrufuyla ilgili genelgeye göre yıllık enerji tüketimi belli bir miktarın üstünde olan tüm kamu kurumları 2023 sonuna kadar yüzde 15 enerji tasarrufu sağlamaları istendi.

ANKARA Milliyet

2020-2023 dönemi tasarruf hedefinin gerçekleştirilmesi, uygulanacak enerji verimliliği önlemlerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda kamu kurum ve kuruluşlarında uygulamaların takip edilerek azami tasarruf sağlanması amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan “Kamu Binalarında Tasarruf Hedefi Uygulama Rehberi” bakanlığın internet sitesinde yayımlanacak.

İşler hızlanacak

Yıllık toplam enerji tüketimi 250 ton eşdeğer petrol veya toplam inşaat alanı 10 bin metrekarenin üzerinde bulunan kamu binalarında 2023 sonuna kadar asgari yüzde 15 enerji tasarrufu sağlanması hedefleniyor. Enerji tasarruf hedeflerinde gerçekleşme oranları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı’na raporlanacak.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayımlanan nükleer enerji projelerine ilişkin genelge ile, nükleer projelerinin gecikmeden tamamlanabilmesi için ilgili kamu kurumlarının yürüttüğü iş ve işlemlerin hızla sonuçlandırılması istendi. Erdoğan, genelgeyle, nükleer santral projeleri için ihtiyaç duyulan her türlü destek, yardım ve kolaylık titizlikle sağlanmasını istedi.

 

 

 

Diğer Haberler

  1. FED faiz indirdi
  2. Yerli milli kamikaze drone "KARGU" savaşa hazır halde
  3. 'Pancar şekeri satışlarında Cumhuriyet tarihimizin rekoru kırıldı'
  4. İTO Başkanı'ndan 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi açıklaması
  5. Bakan Pekcan'dan İran ile ilişkilere yönelik açıklama
  6. 'TMO, fındık üreticilerimizi mağdur etmedi'
  7. İngiltere’de enflasyon arttı
  8. Piyasa hacmi 270 milyar doların üzerinde
  9. Borsa günün ilk yarısında geriledi
  10. Her 10 kartlı ödemeden biri temassız

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.