SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Kosovalı havacılar mezun

Kosova’nın tek uluslararası havalimanı Priştine Adem Yaşari Havalimanı’nı 2011 yılından beri işleten Limak Holding’in, Kosova’nın genç iş gücüne yeni kariyer fırsatları sunmak amacıyla kurduğu ‘Limak Havacılık Hizmetleri Enstitüsü (LimakASI)’ dördüncü dönem mezunlarını verdi.

Aylin Rana Aydin

4 dönemde çoğunluğu kız olmak üzere 1475 öğrencinin başvurduğu enstitüde 120 öğrenci eğitim almaya hak kazandı. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Priştine Üniversitesi ve Fransa Sivil Havacılık Okulu (ENAC) işbirliğiyle başlatılan programda eğitimlerini başarıyla tamamlayan 30 öğrenci uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını aldı.

Sertifikalar Avrupa Birliği Havacılık Müktesebatına uyumlu 70’den fazla ülkedeki 100’den fazla havalimanında ve ilgili sektör kuruluşlarında geçerli.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Kosova Altyapı Bakanı Pal Lekaj, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Priştina Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hysen Bytyqi, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Zafer Yenal, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Tamer Atabarut, Limak Yatırım Havalimanları Direktörü Haldun Fırat Köktürk katıldı.

Geleceğe damga

Ebru Özdemir, Kosova toplumu için yaptıkları pozitif her katkının hem yaptıkları işe hem de uzun dönemli sürdürülebilirlik hedeflerine katkı yapacağını belirterek, “Havacılık Enstitüsü projemiz de bunun en somut sembolü. Mezun olan gençler, kendi geleceklerinin yanında ülkelerinin de geleceğini şekillendiriyorlar” diye konuştu.

Prof. Dr. Tamer Atabarut ise, Limak ile farklı alanlarda hayata geçirdikleri projelerin üniversite-özel sektör işbirliğinin başarılı örnekleri olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler

  1. Tropikal meyve üreticilerinde hedef Avrupa pazarı
  2. Bakan Pakdemirli: Türkiye 4 ürünün üretim ve ihracatında dünyada lider
  3. Lavanta pazarı coşkulu
  4. ‘Yerli üretimle’ 1.4 milyar cepte
  5. ‘EPDK’ yabancılara piyasayı anlatacak
  6. YHT 10. yılında 50 milyonu aştı
  7. Öğren, düzelt, adapte et
  8. 13 bin liralık ÖTV avantajı
  9. Spor ayakkabıları ‘akıllı’ takılıyor
  10. Otomotivde ABD, Hollanda dopingi

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.