SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Kumtel fabrikasında yangın

KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesinde kurulu bulunan ve elektrikli ev aletleri üreten Kumtel fabrikasında yangın çıktı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında, fabrikanın deposu tamamen kül olurken, üretim bölümlerinde de maddi hasar meydana geldi.

Milliyet Haber

Organize Sanayi Bölgesi 24. Cadde’de kurulu bulunan Kumtel Fabrikası’nda 150 işçinin çalıştığı akşam vardiyası sırasında ana depoda, sağanak yağış sonrası elektrik hatlarında meydana gelen kısa devre sonucu yangın çıktı. İlk olarak işçilerin müdahale ettiği yangın kısa sürede yayıldı. Yangına Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve OSB itfaiye ekipleri, müdahalede bulundu.

Fabrikanın ana deposunda başlayan yangın, yanıcı ve patlayıcı maddelerin zaman zaman infilak etmesiyle büyüdü ve bitişiğindeki üretim bölümlerine de sıçradı. İtfaiye ekipleri, yangının fabrikanın diğer bölümlerine de sıçramaması için yoğun çaba sarf etti.

Dumandan etkilenen bazı işçilere ambulanslarda sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Fabrikadaki yangın üzerine Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Ender Batukan da olay yerine gelerek, söndürme çalışmalarını takip etti. KASKİ, tankerlerle itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Diğer Haberler

  1. FİSKOBİRLİK fındık alım sezonunu açtı
  2. Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı
  3. TOKİ 20 ilde 212 arsayı satışa sunuyor
  4. THY 2 milyon 380 bin yolcu taşıdı
  5. Malatya'dan 112 ülkeye kuru kayısı ihracatı
  6. TMO fındık bedellerini 20 gün içinde ödeyecek
  7. Zeytinyağında yeni sezon umudu
  8. Gram altın 270 lira seviyelerinde
  9. Ünlü AVM satılıyor!
  10. Memur-Sen'den yeni teklif ile ilgili açıklama

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.