SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Müjdeler art arda geldi! Bayramdan önce ödenecek...

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Kütlü Pamuk Destek Ödemesi, Yağlık Ayçiçeği Desteği Ödemesi ve Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri bayramdan önce yapılacak. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaş çay taban fiyatını bu sene 2,90 olarak belirlediklerini belirterek "13 kuruş da destekleme ile 3,03 TL olarak belirledik" dedi.

Milliyet Haber

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında ilk olarak bakanlığının Rize’de ve bölgede yaptığı yatırımlarını sıralayan Bakan Bekir Pakdemirli, Türkiye dışında 30 tane daha ülkede çay üretildiğini hatırlattı.

“Dünyanın en güzel çayını biz üretiyoruz” diyen Bakan Pakdemirli, ÇAYKUR’un bir devlet kuruluşu olmasına rağmen büyük bir ticari marka olduğunu söyledi. Kimseye haber vermeden geçen günlerde Rize’ye gelerek çay bahçelerini incelediğini belirten Pakdemirli, yaşlı çay bahçelerinin artık yenilenmesi gerektiğini vurguladı.

'Cumhurbaşkanımız istedi'

Pakdemirli, yaş çay taban fiyatını açıklayarak “Cumhurbaşkanımız bizim düşündüğümüzün de biraz daha ötesinde bir çay fiyatı açıklamamızı istedi. Yaş çay taban fiyatını inşallah bu sene 2,90 TL olarak belirledik. 13 kuruş destekleme ile 3 TL 3 Kuruş olarak belirledik” dedi.

2018 yılı yaş çay kilo fiyatı 2 lira 32 kuruş ve 13 kuruş destekleme olmak üzere 2 lira 45 kuruş iken, Rize Ziraat Odası 2019 yılı yaş çay taban fiyatının destekleme ile birlikte 3 lira 10 kuruş olması gerektiğini açıklamıştı.

Çiftçilere bayramdan önce ödeme

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medyadan çiftçilere ödeme yapılacağını duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Kütlü Pamuk Destek Ödemesi olarak 2.4 milyar lira, Yağlık Ayçiçeği Desteği Ödemesi 622 milyon lira, Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri için de 385 milyon lira ödeneceği belirtildi.

Ödemelerin ise Ramazan Bayramı öncesinde yapılacağı ifade edildi.

Diğer Haberler

  1. TMO fındık üreticisine alımlar için randevu vermeye başlıyor
  2. Elektrik hatlarına "havalı" temizlik
  3. Hazine yarın iki ihale düzenleyecek
  4. Fındık üreticisinin "randıman" sevinci
  5. Otogarda dönüş yoğunluğu sürüyor
  6. PTT'den 217 noktada akıllı cihazla kargo teslimi
  7. İstanbul havalimanları 7 ayda 60 milyon yolcuya yaklaştı
  8. Tropikal meyve üreticilerinde hedef Avrupa pazarı
  9. Bakan Pakdemirli: Türkiye 4 ürünün üretim ve ihracatında dünyada lider
  10. Lavanta pazarı coşkulu

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.