SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

“Otomotiv sanayisi mobilite ekosistemine dönüşüyor”

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, “Dijital dönüşümle klasik otomotiv sanayisi mobilite ekosistemine dönüşürken, başarının kuralları da değişiyor.” dedi. 

AA

Karakaş, Berlin’de düzenlenen Almanya-Türkiye Yapay Zeka Konferansı’nın Sanayi 4.0 paneli kapsamında “Türkiye açısından Dijital Dönüşüm” başlıklı oturumda otomotivde TOGG uygulama örneğini anlattı.

Otomotiv sanayisinin elektrikli araçlarla çok farklı bir yere gideceğini belirten Karakaş, uzun bir geçmişe sahip otomotiv şirketlerin elindeki yetkinliklerin ve tecrübelerin kıymetinin azalacağına işaret etti.

Karakaş, Türkiyenin Otomobili konusunda dünya çapında yetkinliği olan bir ekiple çalıştıklarını anlatarak, “Her geçen gün büyüyen ekibimiz, alanlarında küresel çalışmalar yürütmüş, çok deneyimli çalışma arkadaşlarından oluşuyor.” ifadesini kullandı.

Karakaş “Dijital dönüşümle klasik otomotiv sanayisi mobilite ekosistemine dönüşürken, başarının kuralları da değişiyor. Daha çevik ve hızlı olan, yaratıcı ve ortak çalışmalara yatkın olan ve nihayetinde müşteri deneyimini zirveye taşıyan organizasyonlar sürdürülebilir başarıyı yakalayacak. Bunun de temelinde küresel tecrübeye, farklı dallarda uzmanlığa olan sahip, bir ekip yatıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Diğer Haberler

  1. Altın fiyatları | Gram, çeyrek, yarım, tam altın fiyatları haberimizde
  2. Sayısal Loto sonuçları açıklandı! İşte kazandıran numaralar...
  3. THY'nin kargo markası uçaklar ile 19 ayda 169 lüks araç taşıdı 
  4. Türk-ABD İş Konseyi 100 milyar dolarlık ticaretin yol haritasını sunacak
  5. TEKNOFEST İstanbul ödülleri sahiplerini buldu
  6. '52 milyon turist hedefimizi yakalayacağız'
  7. TMO'dan çekirdeksiz kuru üzümde 10 bin tonluk alım
  8. Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü Gebze'de kurulacak
  9. Kuru incir ihracatında "Çin" bereketi
  10. 'Raylı ulaşımda teknoloji ihraç eden ülke haline geleceğiz'

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.