SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Pirelli’nin hayatı çizgi roman oldu

Lastik firması Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romanla anlatıyor. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the World” (Pirelli, Dünyada Bir İtalyan) adlı çizgi roman, www.pirelli.com internet sitesinin özel bir platformunda sunulacak.

EKONOMİ SERVİSİ

Formatta kullanılan stiller ve teknikler arasında illüstrasyonlar, arşivden resimler ve hareketli grafik çizimler yer alıyor ve izleyiciye seyrederken ilave içeriklere erişme olanağı sunuluyor.

Pirelli’nin tarihindeki en önemli aşamalar hakkında farkındalığı artırmak için tasarlanan proje, Pirelli Vakfı’nın arşivlerindeki materyallerden yararlanmanın yanı sıra tarihsel rekonstrüksiyonları Profesör Carlo Bellavite Pellegrini’nin Il Mulino tarafından yayımlanan “Pirelli. Innovation and Passion” (Pirelli. İnovasyon ve Tutku) adlı kitabına dayandırıyor. Yaklaşık yirmi dakikadan oluşan beş bölüm, özel yapım müzik ve illüstrasyonlar eşliğinde 1872 yılında “G.B. Pirelli & C.” olarak kuruluşundan günümüze Pirelli’nin hikayesini anlatıyor.

Yenilikçi bir dille anlatıldı

İnsanlardan, teknolojiden ve dünya çapında tanınan öncü bir ruhtan oluşan 147 yıllık geçmiş, önemli bir tarihi geleneği ve sektörle insanlığı bir araya getiren kurumsal bir kültürü kapsıyor. Pirelli’yi ülkenin modernizasyonunun gerçek bir simgesi haline getiren bu unsurlar, sosyal dayanışma ve ilerleme inancı ile tanımlanıyor.

Beş bölümde Pirelli’nin ekonomik ve toplumsal dokuyla yakından bağlantılı endüstriyel gelişimi, zorlu yıllar, değişimler ve başarılan hedefler yenilikçi bir dille anlatılıyor. Pirelli, kurucusunun tutkusunu ve kararlılığını asla gözden kaybetmeden bu hedefleri yakalamaya devam ediyor.

Diğer Haberler

  1. Son dakika... Bakan Selçuk'tan memurlara maaş zammıyla ilgili açıklama
  2. Bakan Varank'tan 'uçak fabrikası' müjdesi
  3. Son dakika... Türkiye'nin köklü otobüs şirketi satıldı!
  4. Türk Eximbank'tan ihracata tam destek
  5. Sberbank'tan Akkuyu NGS'ye 400 milyon dolarlık kredi
  6. Türkiye'den vazgeçmiyorlar! Yüzde 70 arttı
  7. Çin'e 5 milyon ton Türk mermeri gönderildi
  8. ASELSAN’dan tarihi sipariş rekoru!
  9. Doğrudan yatırımlar 12 milyar doları aştı
  10. Yabancı 7 ayda 24 bin ev aldı

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.