SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Sabiha Gökçen’de dış hat uçuş noktası 128’e ulaşacak

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda (İSG) bu yaz açılacak 7 hat ile dış hat uçuş noktası 128’ı çıkacak. İSG’den yapılan açıklamaya göre, bu yaz döneminde 7 uçuş noktası daha uçuş ağına katılacak.

EKONOMİ SERVİSİ

Pegasus Hava Yolları, 28 Mayıs itibarıyla Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a haftanın her günü karşılıklı, 29 Haziran itibarıyla Hollanda’nın Eindhoven şehrine haftada 3 frekans, 1 Temmuz itibarıyla İngiltere’nin Manchester şehrine haftada 5 frekans ve İtalya’nın Venedik şehrine haftada 4 frekans, 8 Temmuz itibarıyla Fas’ın Kazablanca şehrine haftada 4 frekans uçmaya başlayacak.

Bu arada Umman’ın önde gelen düşük maliyetli havayolu şirketi Salam Air haftada 2 frekans olarak Umman’a, Fas’ın Fas Kraliyet Havayolları ise Kazablanca şehrine haftanın her günü uçmaya başlayacak.

Yüzde 24 artış

Böylece Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yeni eklenen dış hat noktaları ile toplam uçulan yurt dışı şehir sayısı 128’e ulaşacak. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuş yapan yabancı havayolu sayısı ise 49’a yükselmiş olacak.

İSG’de 2019 yılının ilk 4 ayında dış hatlar yolcusunda artış meydana geldi. Geçen yılın ilk dört ayına göre yüzde 20’lik artış olurken toplam yolcu sayısı ile 4 milyon 160 bin olarak gerçekleşti.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ilk 4 ayında dış hatlarda geçen yılın aynı dönemine göre uçak iniş ve kalkış trafiği ise yine yüzde 24’lük artış ile 28 bin 989 olarak gerçekleşti.

Diğer Haberler

  1. Harran Ovası GAP ile ihya oldu
  2. TİM Başkanı: Yüksek katma değerli sektörlerin ağırlığının artırılması gerekiyor
  3. Turizmcilerden iç pazarı hareketlendirecek talep
  4. Ağbal: Türkiye 2023'te ürettiğini ihraç eden ülke olacak
  5. Esnaf Kurban Bayramı'ndan umutlu
  6. Son dakika: EmlakBank 4.6 milyar TL'lik aktif büyüklüğe ulaştı
  7. Perakende satış hacmi yükseldi
  8. Ciro endeksleri arttı
  9. AB'de otomobil satışları haziranda "sert" düştü
  10. Bitcoin 10 bin doların altına geriledi

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.