SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Tam 1 milyar liralık süper Türkiye reklamı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Liverpool ile Chelsea arasında İstanbul’da oynanan UEFA Süper Kupa final maçına ilişkin, “Bu dev organizasyon ülkemiz ve İstanbul için eşi bulunmaz bir tanıtım fırsatıydı. UEFA Süper Kupa Finali ülkemiz için 1 milyar liranın üzerinde reklam değeri oluşturdu” dedi.

EKONOMİ SERVİSİ

Bağlıkaya, AA’ya yaptığı açıklamada, İstanbul’un maçın, Brezilya’dan Kanada’ya, Güney Afrika’dan Japonya’ya kadar tüm  dünyada 200’e yakın ülkede canlı yayınlandığını, yaklaşık 2 milyar kişinin Süper Kupa Finalini ekranları başında izlediğini söyledi.

Değeri çok yüksek

Organizasyonun Türkiye ve İstanbul için eşi bulunmaz bir tanıtım olduğunu söyleyen Bağlıkaya, şunları dile getirdi:

“Bu tarz uluslararası organizasyonlardaki reklam değeri çok yüksek. Sektörümüz açısından harika bir fırsat diye niteleyebileceğimiz UEFA Süper Kupa Finali ülkemiz için 1 milyar liranın üzerinde reklam değeri oluşturdu. Maç sayesinde İstanbul’un güzelliklerini tüm dünyaya tanıtma imkanı yakaladık.”

50 bin taraftar...

Firuz Bağlıkaya, 38 bin kişinin Süper Kupa finalini stattan canlı izlediğini, yaklaşık 50 bin İngiliz taraftarın da maç için İstanbul’a geldiği bilgisini paylaştı. Bağlıkaya, şöyle devam etti:

“İstanbul’da 3 gün boyunca maç için gelen İngiliz taraftarları ağırladık. Liverpool oyuncusu Mısırlı Muhammed Salah’ın da etkisiyle maça Ortadoğulu futbol severlerin de yoğun ilgisi oldu.

Yaklaşık 50 bin taraftarın İstanbul’a gelmesi 3 gün boyunca şehir ekonomisine ciddi bir katkı oluşturdu. Kazanan sadece turizmciler değil tabii ki esnafımız da oldu. 3 gün içinde yaklaşık 100 milyon euro’luk bir ekonomi oluştuğunu öngörüyoruz.”

Diğer Haberler

  1. Motorine 7 kuruş zam geldi
  2. TESK'ten özel bankalara faiz indirimi çağrısı
  3. Güncel kredi faiz oranları! Konut kredisi faiz oranlarında son durum ne?
  4. TMSF'den stratejik satış
  5. Rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı
  6. 'Almanya'nın iklim paketi yıllık 4-5 milyar avroya mal olacak'
  7. Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
  8. Satmakta zorlanıyor! 25 kilo...
  9. Saudi Aramco'ya yapılan drone saldırısı kripto para birimlerini de etkiledi
  10. İzmir-İstanbul otoyolunun maliyeti 6 yılda amorti edilecek

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.